Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze

15 września uczennice klas ponadgimnazjalnych naszej szkoły wzięły udział w X Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze.

Na Forum przybyło ponad 2 tyś osób: uczniów i nauczycieli szkół katolickich z całej Polski. Tematem spotkania było hasło: „Wolność jest w nas”.

Uczestnicy forum zgromadzeni w Auli ks. Kordeckiego wysłuchali prelekcji dotyczących potrzeby i sposobów kształtowania wewnętrznej wolności do wybierania dobra. Pan Krzysztof Ziemiec, dziennikarz i prezenter programu „Wiadomości” inspirował młodzież do pogłębiania wiedzy szczególnie historycznej, aby trzeźwo oceniać rzeczywistość i nie ulegać manipulacji mediów, selektywnie podającym informacje. Kolejnymi prelegentami było małżeństwo Aleksandry i Marcina Sawickich, doświadczonych pedagogów, którzy opuścili Warszawę, aby prowadzić małe szkoły w górskich wsiach. Dali oni świadectwo, jak opierając się na Bogu udaje im się pokonać trudności i z dnia na dzień wypełniać swoje powołanie rodzinne i pedagogiczne.

{gallery}kronika/2010/09-15/{/gallery}

Po prelekcjach wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych. Część modlitewna spotkania składała się z krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy św. w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej i Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich (niestety w strugach deszczu).