Wyjazd integracyjny (grupa 3)

Od 24 do 26 września wychowanki grupy III uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym.

Dnia 24.09 razem z grupą i wychowawczyniami pojechałyśmy na trzydniowy wyjazd integracyjny. Miał on na celu integracje i dobrą zabawę grupy. Ten czas spędziłyśmy na ul. Kościelnej w przedszkolu, gdzie uczą i bawią się przedszkolaki.

Przygotowania do wyjazdu zaczęłyśmy już w czwartek po lekcjach. Miałyśmy okazję sprawdzić nasze kulinarne umiejętności, piekłyśmy ciasta, robiłyśmy sałatki. Później sprawdzałyśmy czy wiosną uda nam się na biwaku poskładać namioty w kilka chwil. Zmęczone, spakowane i gotowe do obozu obejrzałyśmy wzruszający film pt; „Pamiętnik”” i chwilkę po północy przekładałyśmy się już na drugi bok.

W piątek pojechałyśmy do Galerii Mokotów, byłyśmy w kręgielni na pizzy w przepięknym ogrodzie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego gdzie zabrała nas Pani Dyrektor Beata, widziałyśmy budynek dawnej szkoły rycerskiej gdzie uczył się Tadeusz Kościuszko. Poszłyśmy również na spacer po starówce i pyszne lody. Wieczorem oglądaliśmy przepiękny film pt. „Mały Książe”.

Drugiego dnia o godz. 10.30 pojechałyśmy autobusem 709 do Warszawy. Z Warszawy metrem na Dworzec Centralny, a stamtąd prosto do Złotych Tarasów. W Złotych Tarasach miałyśmy czas wolny i mogłyśmy pochodzić sobie po sklepach. O 12.30 rozpoczynał się seans „Street Dance 3D”. Było super wszyscy świetnie się bawili na filmie. Tematyka filmu była bardzo adekwatna do idei obozu integracyjnego, ponieważ opowiadała o wspólnym celu, umiejętności pójścia na kompromis, łamaniu stereotypów, współpracy w grupie i otwartości na drugiego człowieka. W Złotych Tarasach zjadłyśmy także obiad- pite; coś podobnego do kebaba ;-). Następnie udałyśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie czekał już na nas przewodnik- Tata naszej koleżanki Oli.

Tato Oli oprowadził nas po łazienkach i z wielką przyjemnością opowiedział nam całą historię tego przepięknego miejsca. Zmęczone i pełne wrażeń wróciłyśmy do przedszkola. Wykąpałyśmy się i wróciłyśmy do czasów naszego dzieciństwa, oglądając bajkę.

{gallery}kronika/2010/09-26/c/{/gallery}

Ostatni dzień był dniem najbardziej wyjątkowym ze wszystkich. Wszystkie wstałyśmy o 8.30 ubrałyśmy się w niedzielne stroje i poszłyśmy na śniadanie. Od samego rana robiłyśmy dla Przedszkolaków w ramach podziękowania za gościnę, jesienną dekorację, kolorowałyśmy i odbijałyśmy jeżyki, ślimaki, kolorowe jesienne liście, zabawa jak w przedszkolu. O 10.30 byłyśmy umówione z s.Anią- lekarzem, która poprowadziła dla nas kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda z nas miała okazje nauczyć się robić opatrunki, wiązać bandaże, postępować z osobą która straciła przytomność, z taką wiedzą na pewno łatwiej będzie nam odnaleźć się w sytuacjach, w których ktoś potrzebuje naszej pomocy, gdy komuś stanie się krzywda.

Po spotkaniu z s.Anią poszłyśmy do Kościoła na Msze świętą. Po Mszy z p.Asią i p. Gosią wybrałyśmy się do pizzerni „Da Grasso” na pizzę. W pizzeri dołoczyła do nas Gosia, która nie mogła być z nami przez te 2 dni ponieważ była w Zakroczymiu na warsztatach.

Miałyśmy okazje pojechać jeszcze do Konstancina na koncert Magdy Anioł. Podczas koncertu bawiłyśmy się świetnie, niejedna z nas nie spodziewała się tego. Około godz.19.00 wróciłyśmy do Ośrodka z bardzo miłymi wspomnieniami. Mamy nadzieję, że ten czas zaowocuje w nas jednością i wrażliwością na siebie nawzajem.