Wyjazd integracyjny (grupa 6)

Od 24 do 26 września wychowanki grupy VI uczestniczyły w obozie integracyjnym.

Naszą wyprawę na obóz integracyjny rozpoczęłyśmy w piątek. Z samego rana po posiłku wyruszyłyśmy w drogę do Józefowa. Gdy po wielu trudach i znojach dotarłyśmy do Domu Braci Dolorstów zostałyśmy przywitane pysznym obiadkiem. Po wypoczynku poszłyśmy spalić obiadek tańcząc pod czujnym okiem naszego instruktora (p. Beatki), który wprowadził nas w tajniki tańca greckiego, cygańskiego i weselnego irlandzkiego. Gdy spaliłyśmy pożywny obiad, poruszylyśmy ważny temat dotyczacy „dojrzałości”. Po zakończeniu warsztatów zjadłyśmy kolację i udałyśmy się na zasłużony wypoczynek.

W sobotę po sniadaniu przyjechali do nas p. Andrzej i p. Dyr. Beata. Pan Andrzej prowadził z nami warsztaty na temat podejmowania dobrych decyzji oraz o sferach życia człowieka. Oczywiście pochwaliłyśmy się nowo poznanymi tańcami. Wieczorem wspólnie zbierałyśmy grzyby, które później zostały przygotowane przez p. Beatę i naszą koleżankę Martynę na kolację. Po grzybobraniu brat Rafał uczył nas tańca belgijskiego.

{gallery}kronika/2010/09-26/a/{/gallery}

Ostatniego dnia wstałyśmy rano, poszłyśmy na mszę, zjadłyśmy śniadanie i udałyśmy się na warsztaty tym razem prowadzone przez s. Anię. Tematem warsztatów była „asertywność”. Podczas zajęć odgrywałysmy scenki, w których pokazywałyśmy różne sposoby asertywności – było naprawdę śmiesznie. 🙂 Po obiedzie ruszyłyśmy w drogę powrotną odwiedzając stały punkt rozrywki „KFC” (Life taste greate). Następnie szczęśliwe i wykończone wróciłysmy do internatu.

Wyjazd był udany i wiele nas nauczył, teraz zdobytą wiedzę musimy wykorzystać w praktyce. Dzięki temu wyjazdowi zbliżyłyśmy się do siebie i lepiej się poznałyśmy. 🙂