Dzień Nauczyciela i Dzień Papieski

14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela i Dzień Papieski.

Rozpoczęliśmy od Eucharystii, podczas której modliliśmy się za wszystkich pracowników naszej Szkoły.

Po uroczystej Mszy św., odbyło się przedstawienie, w którym brały udział: Małgorzata S., Bogumiła D., Sylwia W., Sylwia W., Sylwia Ch., Ania D., Natalia S., Justyna N. i Ania G.. Za nagłośnienie i światła była odpowiedzialna Wiola M., scenariuszem, reżyserią i dekoracją zajęła się s. Asia i p. Małgorzata. Przedstawienie było historią poszukiwań młodego człowieka, który chciał godnie przeżyć swoje życie. W życiu codziennym trapiło go dużo wątpliwości i niepokojów. Na swojej drodze spotkał jednak Mędrca, który wskazywał mu drogę i odpowiadał na nurtujące go pytania. Naprowadzał na to co warto odkryć, pielęgnować i ocalić. Ponadczasowość przesłania Jana Pawła II została nam ukazana jako drogowskaz, na drodze naszych młodzieńczych poszukiwań i wątpliwości, ale również słowa Sługi Bożego naświetlają drogę Wychowawcom, jak przekazać to co wielkie, piękne i dobre młodemu pokoleniu.

{gallery}kronika/2010/10-14/{/gallery}

Po przedstawieniu, Samorząd Wychowanek podziękował za trud i serce, wkładane na każdym kroku, przez tych którzy kształtują nasze umysły i sumienia. Podczas zajęć plastycznych przygotowałyśmy z P. Zuzią małe niespodzianki.

Po uroczystościach poszłyśmy na drugie śniadanie, następnie oglądałyśmy film. pt. „Pan od muzyki”. Później w myśl starej zasady: „w zdrowym, ciele zdrowy duch”, rozegrałyśmy mecz na sali gimnastycznej. Ten dzień był do samego wieczora bardzo uroczysty.

Moja grupa świętowała przy tostach, sałatce owocowej i cieście czekoladowym, upieczonym specjalnie na tę okazję, przez mojego brata Michała. Moim zdaniem ten dzień spędziłyśmy miło i sympatycznie, a o wdzięczności wobec nauczycieli i wychowawców powinnyśmy pamiętać znacznie częściej niż tylko raz do roku.