Spotkanie opłatkowe (GD)

18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe wychowanków, rodziców i opiekunów oraz wychowawców świetlicy grup dochodzących.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem przez kolędników, w rolę których wcielili się podopieczni świetlicy. Kolędnicy zaprosili do obejrzenia przedstawienia, przygotowanego specjalnie na tą szczególną okoliczność. Zaraz po jasełkach wychowawcy zaprosili zgromadzonych do podzielenia się opłatkiem, składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Kiedy już tradycji stało się za dość, przyszła pora na poczęstunek i rozmowy pomiędzy wychowawcami, rodzicami i wychowankami. Ten szczególny czas umilały dźwięki kolęd granych na keyboardzie przez jednego z wychowanków, który na tą okazję przygotowywał specjalny repertuar.

{gallery}kronika/2010/12-18/{/gallery}

Słysząc melodię kolęd wszystkie dzieci zasiadły blisko swojego kolegi i zaczęły śpiewać, zachęcając w ten sposób św. Mikołaja do jak najszybszego przybycia i rozdania prezentów. W pewnym momencie w sali, w której odbywało się spotkanie pojawiła się najbardziej tego wieczoru oczekiwana przez wychowanków postać św. Mikołaja, a mali i duzi podopieczni przywitali go serdecznymi okrzykami i oklaskami. Św. Mikołaj poświęcił każdemu dziecku bardzo dużo czasu rozmawiając z nim, pytając o zachowanie i odpytując z przygotowanych wierszyków oraz rozdając wymyślne zadania do wykonania dla niektórych wychowanków przed wręczeniem prezentu. Każdy z wychowanków na pamiątkę zrobił sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, a co po niektórzy mieli możliwość pociągnąć go za brodę sprawdzając jej prawdziwość. Zabawy przy tym, uśmiechu i radości było co nie miara. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały św. Mikołajowi kolędę, podziękowały za przybycie i prezenty i życzyły dobrej drogi, a kiedy już znalazła się chwila zaczęło się rozpakowywanie podarunków. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z prezentów bo zawierały one dokładnie to o co prosiły dzieci w swoich listach do św. Mikołaja.

Wychowawcy świetlicy oraz rodzice i opiekunowie jej podopiecznych są bardzo wdzięczni wszystkim darczyńcom za przygotowanie podarunków, a co za tym idzie spowodowanie uśmiechu na wielu twarzach tego dnia.

Życzymy wszystkim wesołych, radosnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Niech nowo narodzony Jezus Chrystus napełnia Was wiarą nadzieją i miłością.