Ogólne spotkanie opłatkowe

21 grudnia o godzinie 16:00 nasza społeczność ośrodkowa, wraz z Siostrami Dyrektor, Nauczycielami, Wychowawcami grup oraz z zaproszonymi Gośćmi, rozpoczęła wspólne świętowanie wigilii.

Zaczęliśmy tradycyjnie jasełkami. Atmosfera była bardzo miła i przyjemna oraz nadająca taki świąteczny nastrój, którego zawsze wyczekujemy, w tym szczególnym czasie Bożego Narodzenia. W przedstawieniu dziewczyny pokazały nam, że stać je na wiele.

Po przedstawieniu jasełkowym, ks. Marcin poświęcił i pobłogosławił opłatki, którymi za niedługo mieliśmy się połamać składając sobie życzenia. Po modlitwie, dziewczyny zaczęły roznosić opłatki. Był to czas składania sobie życzeń, po którym wszyscy udali się na wspólną wieczerzę wigilijną.

{gallery}kronika/2010/12-21/{/gallery}

Wieczerza odbyła się w jadalni. Przy tradycyjnych potrawach wigilijnych, śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Odwiedzić nas również św. Mikołaj. Przyjechał do nas z dwójką pomocników. Były to aniołki, które pomagały roznosić Świętemu podarunki dla naszych dzieci. Z wielką radością, pożegnaliśmy naszego Mikołaja mając nadzieję, że przyjedzie do nas za rok.