Ferie zimowe w Piechowicach (GD)

12 lutego podopieczni grupy dochodzącej wraz z wychowawcami wybrali się na ferie do miejscowości Piechowice położonej w Karkonoszach.

Podróż na miejsce trwała do późnego wieczora, dlatego uroki najbliższej okolicy wszyscy mogli podziwiać dopiero dnia następnego. Nazajutrz, wszyscy udali się do miejscowego kościoła na niedzielną Mszę św., a po tym przyszedł czas na pierwszy spacer na zielonym szlaku.

Podczas ferii grupa zwiedziła parę ciekawych miejsc takich jak Zamek Chojnik, zamek Czocha, Leśną Hutę, Muzeum Kamienia, Skalne Miasto w Czechach, Karpacz, Szklarską Porębę, Jelenią Górę, Świeradów Zdrój. Dużo zabawy i radości wychowankowie świetlicy doświadczyli poruszając się i wspinając po trudnych szlakach, ucząc się jazdy na nartach, biorąc udział w zajęciach z ceramiki i wytwarzania biżuterii oraz z wizyty w jeleniogórskim kinie Lot, gdzie obejrzeli trzecią już część Opowieści z Narnii.

{gallery}kronika/2011/02-22/a/{/gallery}

Podczas czasu wolnego w domu, w którym nas zakwaterowano, była możliwość wyjścia na podwórko i plac zabaw, tworzenia prac plastycznych związanych ze wspomnieniami z wyjazdów i spacerów, gry w bilard, uczestniczenia w zabawach i dyskotekach. Na nudę nie było czasu, co bardzo wszystkich cieszyło.

Oprócz drobnych upominków, wykonanych prac z ceramiki i nowych doświadczeń każdy przywiózł ze sobą miłe wspomnienia, które pozostaną na długo i pozwolą snuć marzenia związane z kolejnymi wspólnymi wyjazdami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynił się do tego, aby nasza grupa mogła wyjechać i doświadczać nowych, miłych wrażeń.