Piknik Rodzinny

26 maja 2013 odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem Rodzina „Wiary-godna”. Wszystkich gości: rodziców, rodzeństwo, przyjaciół przywitała s. Dyrektor Sylwia Krynicka. To ogromna radość spotkać się na wspólnej modlitwie i przedniej zabawie w gronie rodzinnym!

Modlitwie Eucharystycznej, która zawiązała wspólnotę rodzinną – wspólnotę Kościoła, przewodniczył ks. Marcin Kamiński. W kazaniu mocno podkreślił, iż Jezus nigdy z nas nie rezygnuje i zawsze nas szuka, by dać nam swoją Miłość. Kontynuacją tej myśli była inscenizacja Zraniony Pasterz przygotowana przez dziewczęta. Jezus – Dobry Pasterz dotyka naszych ran, by je uleczyć. Uczy przyjmować swoje życie, by odnaleźć przez przebaczenie prawdziwą radość i miłość, której źródłem jest Bóg.

{youtube}e1qNRGv9MjA{/youtube}

Po uczcie dla ducha, rozpoczęła się wspólna rodzinna zabawa. W maratonie rodzinnym, każda grupa musiała przejść szereg dyscyplin sportowych, wykazać się zdolnościami tanecznymi. Testowaliśmy męską wytrwałość, zdolności kulinarne mam i córek, a na koniec sztukę rodzinnego porządkowania i sprzątania. Wypełnione paszporty rodzinne (każda zaliczona konkurencja to – pieczątka do paszportu) były wstępem do wspólnego grillowania. Panowie (bracia i ojcowie) spisali się na medal. Miłym akcentem, było ciasto przywiezione przez rodziny. Dziękujemy wszystkim mamom ;-D.

Radosnemu świętowaniu nie przeszkadzał zraszający wszystkich deszcz – bardziej wręcz hartował naszego ducha do przezwyciężania przeszkód i siebie. To entuzjastyczne spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych, gdzie rozstając się, każda rodzina otrzymała „List bł. Jana Pawła II do Rodzin” na pamiątkę wspólnego bycia razem.

{youtube}aqMlYqth1JU{/youtube}