Krzesany.Art

Udany rok szkolny i sezon artystyczny zespołu „KRZESANY.ART”

Rok szkolny 2012/2013 był dla uczestniczek zespołu, rokiem wszechstronnego nauczania. Jest coś, co bardzo cieszy. Na nasze zajęcia uczęszczało ponad dwadzieścia osób, które w kolejnych etapach mogły poznać wiele różnych stylów oraz kierunków w sztuce. Aż dwanaście dziewcząt czynnie do końca roku brało udział w zajęciach zespołu i spektaklach.


Odbywały się lekcje i warsztaty z tańca współczesnego, klasycznego, modern, partnerowania scenicznego, akrobatyki tanecznej i tańca towarzyskiego, narodowego i charakterystycznego. Efektem finalnym był pokaz na profesjonalnie przygotowanej scenie.

Nowością w tym roku szkolnym był system nauczania indywidualnego oraz tworzenie prezentacji i choreografii, która była dedykowana wybranej osobie. Jest to duży dla wszystkich wysiłek, ale warto było zadać sobie trud. Cieszyło to, że dziewczęta poczuły się docenione i pielęgnowały własne dzieło sceniczne.

Drugą nowością było powierzenie naszym artystkom, trudnego do wykonania zadania z pogranicza pantomimy i techniki wyrazu scenicznego. Dziewczęta z dużą powagą podeszły do zagrania ról DOBRA I ZŁA, podczas spektaklu poświęconego życiu ŚW. MAŁGORZATY.

Taniec, podobnie jak wiele innych dziedzin sztuki, wymaga systematyczności i wytrwałości. Naszym uczennicom gratulujemy pięknego roku szkolnego.

Nasz repertuar:

W roku szkolnym 2012/2013 zespół wystąpił podczas Jasełek i zaprezentował dwuczęściową prezentację choreografii tańca żydowskiego-teatralnego w technice tańca współczesnego oraz charakterystycznego Havah nagila. Dziewczęta przedstawiły tę choreografię podczas koncertu karnawałowego „MAGIA TAŃCA 2013” oraz wystąpiły z programem klasycznym.

Nowością repertuarową był występ podczas spektaklu poświęconego życiu Świętej Małgorzaty i przedstawienie czteroczęściowej prezentacji „DOBRO I ZŁO” w technice tańca klasycznego oraz pantomimy.

Z okazji ,DNIA RODZINY’ zespół zaprezentował tańce narodowe: polonez, kujawiak, krakowiak, mazur, oraz tańce towarzyskie, klasyczne, w stylizacji scenicznej.

Podczas VI Festiwalu Wielu Kultur 2013 KrzesanyArt, wykonał premierową choreografię tańca greckiego antycznego, pięciu polskich tańców narodowych, tańców towarzyskich w stylizacji scenicznej oraz mistycznej prezentacji teatralnej tańców żydowskich.

Na zakończenie roku szkolnego każda z dziewcząt otrzymała dyplom, pamiątkowy kubek z dedykacją oraz płytę DVD z koncertu Magia Tańca 2013, nagraną i opracowaną przez zawodowego reżysera Marka Żurawskiego.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PIĘKNYCH WAKACJI I DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!