Wyjazd integracyjny na Mazury (grupa V)

Wyjazd integracyjny gr. V odbył się w dniach 26-29.09.2013r. Miejsce pobytu to – gospodarstwo agroturystyczne p. Doroty w miejscowości Żywy koło Giżycka w przepięknych, malowniczych Mazurach.

W czwartek rano po smacznym śniadaniu z dobrym humorem ruszyliśmy w drogę. W miejscowości Pisz spożyliśmy bardzo smaczny i obfity obiad a następnie udaliśmy się w dalszą podróż. Na miejscu czekała już na nas z otwartymi rękami, domem i sercem p. Dorota. Miejsce, dom i gospodyni od razu podbiły nasze serca. Spędziłyśmy bardzo miło i sympatycznie czas.

Główną atrakcją było własnoręcznie wykonanie smacznych czekoladek – było słodko!

Czuliśmy się jak w domu: wspólnie przygotowywaliśmy posiłki, co sprzyjało integracji naszej grupy i odkrywaniu naszych talentów. Umiemy nawet wspólnie przygotować i upiec pizzę oraz kiełbaski w piecu chlebowym. Dodatkowymi atrakcjami były: rejs statkiem Szlakiem Łabędzim, spacer po Puszczy Boreckiej – rezerwat żubrów oraz wieczorne podchody wokół jeziora.

Czas sprzyjał wspólnym refleksjom, rozmowom, podejmowaniu wysiłku na rzecz drugiej osoby oraz zabawie.

Niestety, co dobre szybko się kończy. W niedzielę po obfitym śniadaniu p. Dorota zaprowadziła nas do Moszczan do Kaplicy Dobrego Pasterza (gdzie owce, tam i Pasterz ;-)) na Mszę Świętą. Po podziękowaniach i pożegnaniu z bólem w sercu ruszyliśmy w drogę powrotną.


{gallery}kronika/2013/09-29/{/gallery}