Krzesany.Art

Rok szkolny i sezon artystyczny 2013/2014 zespołu „KRZESANY.ART”

Rok szkolny 2013/2014 był dla dziewcząt uczących się sztuki scenicznej w zespole Krzesany.Art, rokiem wszechstronnego kształcenia zarówno od strony tanecznej jak i sztuki aktorskiej i pantomimy. Cały rok szkolny odbywały się lekcje i warsztaty z tańca współczesnego, klasycznego, modern, akrobatyki tanecznej, tańca towarzyskiego, narodowego i charakterystycznego. Każdego roku uczennice przedstawiają nowy program artystyczny, a efektem finalnym jest pokaz na profesjonalnie przygotowanej scenie.

Wprowadzony system nauczania indywidualnego i tworzenie choreografii dedykowanej wybranej osobie, dał bardzo dobry efekt. Wysiłek się opłacił, dziewczęta pielęgnując własne dzieło sceniczne poczuły się docenione. Nasze artystki zaprezentowały różnorodny i trudny program artystyczny. Mogliśmy osiągnąć takie efekty pracy, ponieważ każda uczennica jest traktowana indywidualnie.

Na zajęcia uczęszczało ponad dwadzieścia osób, z czego aż dziesięć dziewcząt do końca roku szkolnego brało udział w zajęciach zespołu i spektaklach.

Cieszymy się z tego, że rozwój uczennic jest zauważany przez Siostry dyrektor. Do spektakli zostały uszyte kostiumy sceniczne przez panią Dominikę Miszkiewicz. Grupa brała udział w warsztatach z charakteryzacji scenicznej, które poprowadziła Barbara Tarnachowicz. Charakteryzowała nasze artystki do spektaklu poświęconego życiu Świętej Małgorzaty z Kortony oraz do pozostałych spektakli.


Należą się tutaj słowa podziękowania oraz uznania dla Sióstr Dyrektor, Sylwii Krynickiej i Beaty Dominik za dbanie o rozwój zespołu i rozwój osobowy uczennic poprzez sztukę. Dzięki mądrości i chęci wspierania uczennic tego rodzaju inicjatywami, zespół ma wpływ na program edukacji, a wychowanki mają szansę i warunki do tego żeby się rozwijać.

Repertuar zespołu w roku szkolnym 2013/2014

Pierwsze wyjście na scenę zespołu w nowym roku szkolnym, wiązało się z niezwykłym i profesjonalnie przygotowanym spektaklem. Była to inscenizacja o życiu Św. Małgorzaty z Kortony, wyreżyserowana przez Siostrę wice-dyrektor Beatę Dominik. Widowisko, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, związane było z obchodem nowenny przed setną rocznicą śmierci Założyciela Sióstr Matki Dobrego Pasterza, bł. O. Honorata Koźmińskiego. Podczas 20 minutowej prezentacji, DOBRA I ZŁA, dziewczęta z zespołu z dużą powagą podeszły do zagrania ról opartych na pantomimie i technice wyrazu scenicznego. Tematem był dylemat wyboru pomiędzy dobrem a złem, drogą do świętości lub drogi w pustkę istnienia. Wszystkie uczennice, podczas spektaklu i pracy nad kreowaniem postaci, wykazały się solidnością w podejściu do powierzonego im zadania oraz wytrwałością i skupieniem podczas prób do spektaklu.

W niecałe dwa tygodnie od pierwszej premiery , zespół w strojach z epoki znowu pojawił się na scenie. Podczas Jasełek przedstawił czteroczęściową prezentację tańca teatralnego , DROGA DO BETLEJEM’, w technice tańca współczesnego i pantomimy. Przy towarzyszącej temu dziełu pięknej muzyce, dziewczęta przedstawiły jakże trudną drogę do Betlejem.

Dziewczęta wzięły udział w Koncercie Karnawałowym ,MAGIA TAŃCA 2014′, który odbył się w sali widowiskowej Domu Parafialnego przy kościele Św. Anny w Piasecznie. Przedstawiły tam program tańca teatralnego.

Kolejnym występem, dziewczyny uświetniły występ z okazji ,DNIA RODZINY’. Przedstawiły tańce towarzyskie klasyczne w stylizacji scenicznej, pokaz specjalny walca wiedeńskiego w układzie scenicznym, oraz mistyczny taniec hiszpański z zaawansowaną akrobatyką taneczną.

Na zakończenie roku nauki zespół wziął udział w VII Festiwalu Wielu Kultur 2014 i wykonał premierowe choreografie: walca ,Sunrise sunset’ w stylizacji scenicznej- obrazujące kulturę żydowską , mistycznego tańca hiszpańskiego z bardzo zaawansowaną techniką i akrobatyką taneczną, oraz prezentacji teatru tańca z akrobatyką i grą sceniczną ,KOBRY’.

Na zakończenie roku szkolnego, każda z dziewcząt otrzymała okolicznościowy dyplom, oraz dedykowany imiennie pamiątkowy kubek.

Taniec, podobnie jak wiele innych dziedzin sztuki, wymaga systematyczności i wytrwałości.

Naszym uczennicom gratulujemy pięknego roku szkolnego.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PIĘKNYCH WAKACJI.

DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!