Wyjazd grupy 5 do Zambrzyńca

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Wyjazd grupy 5 do Zambrzyńca - 2015

W dniach 17-19.04.2015 roku nasza grupa wyjechała do Zambrzyńca. Z początku miałyśmy bardzo negatywne nastawienie do perspektywy weekendu poza domem i przyjaciółmi, nie chciałyśmy jechać. Jednak szybko zmieniłyśmy zdanie i podejście do wyjazdu. Kiedy dojechałyśmy na miejsce doświadczyłyśmy ogromnej przemiany. Już pierwszego dnia wstałyśmy wcześnie rano i wspólnie przygotowałyśmy smaczne śniadanie (wspólny wysiłek i praca jednoczy). Po śniadaniu miałyśmy chwilę dla siebie. Następnie wspólnymi siłami przygotowaliśmy obiad, na który już dotarł nasz przewodnik duchowy – ks. Mateusz. Po sytym obiedzie i odpoczynku zebraliśmy się w sali kominkowej, by wspólnie porozmawiać. Ksiądz podzielił się swoim doświadczeniem i świadectwem wiary, co bardzo nas zbliżyło do siebie. Wieczorkiem graliśmy w podchody. Bawiliśmy się świetnie, mimo chłodu i późnej godziny było wiele radości i śmiechu.

Następnego dnia była ładna pogoda, więc sporo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, na wspólnych grach i zabawach. Nie zabrakło też i poważnych rzeczy i tematów. Ksiądz z wielkim zaangażowaniem głosił nam katechezę, która trafiła do wielu naszych serc. Mówił o wielkiej szansy jaką otrzymałyśmy od Pana Boga, Jego miłości do nas, walce o każdą z nas. Mimo zmęczenia i długiego czasu słuchałyśmy z wielkim zainteresowaniem oraz same dzieliłyśmy się własnym doświadczeniem i usłyszanym Słowem Bożym. To był naprawdę dobry czas, który na długo pozostanie w naszych sercach.

W niedzielę udałyśmy się do Loretto koło Wyszkowa na niedzielną Eucharystię. Pierwszy raz w życiu byłyśmy w tak małym kościele wypełnionym po brzegi, ale dałyśmy radę… Wspólne niedzielne świętowanie przy kawie, herbatce i ciastku pozwoliło nam na kolejne rozmowy, które otwierały nam oczy na siebie nawzajem.

Niestety to co dobre szybko się kończy… Mimo niechęci i ciężkiego przyjazdy do Zambrzyńca bardzo trudno było nam z niego wyjeżdżać. Nigdy nie zapomnimy tego wyjazdu!

{gallery}kronika/2015/04-19{/gallery}