Inscenizacja o św. Franciszku

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Inscenizacja o św. Franciszku - 2015

4 października – dzień św. Franciszka z Asyżu – Świętego, który swoją prostotą, miłością, pokojem i dobrem podbił cały świat. Jego orężem było słowo Boże, w które jak w zbroję rycerską cały się przyoblekł.

Był synem Piotra i Piki Bernardone z Asyżu. Z natury spontaniczny, wesoły, „król” towarzystwa. Lubił się włóczyć po mieście ze swoimi kolegami, lubił też imprezy w których nie obyło się bez różnych wybryków. W ubiorze oryginalny, a nawet próżny.

Bogaty ojciec dbał o swojego syna, miał bowiem nadzieję, że w ślad za nim będzie dobrym kupcem. Miał jednak Franciszek zasadę, aby jego słowa były dobre, nie wulgarne i grubiańskie. To szczególnie wzbudzało szacunek do jego osoby.

Franciszek miał wielkie plany i marzenia i jak umiał i jak rozumiał z zapałem chciał je zrealizować. Nie spodziewał się, że Pan Bóg z mocą wkroczy w jego życie i nada o wiele głębszy sens pragnieniom jego serca. Nie bez bólu i zmagania Franciszek poszukuje swojego powołania, pyta Boga, o to, co ma czynić. A Pan z miłością, powoli, krok po kroku odkrywa Franciszkowi drogę…

{gallery}kronika/2015/10-05{/gallery}