Wigilia Ośrodkowa

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Spotkanie wigilijne - 2015

18.12 w naszej Placówce odbyła się Wigilia Ośrodkowa, na którą licznie przybyli zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Starostwa Powiatowego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Dyrektorzy Szkół, Matka Generalna Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza, Ksiądz Proboszcz z Parafii św. Anny oraz nasi drodzy rodzice i opiekunowie. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie – przedstawieniem bożonarodzeniowym pt. „O Bogu przychodzącym”, które w sposób szczególny dotykało problemów codziennego życia. Nasze koleżanki poprzez śpiew, taniec, poezję Brandstaettera w wymowny sposób uświadomiły nam, jak niewiele potrzeba, aby nie tylko w okresie świąt, ale każdego dnia Nowonarodzony Jezus przychodził do naszych serc.

{youtube}N18FNUdOWbY{/youtube}

Po życzeniach, które składaliśmy sobie, dzieląc się poświęconymi przez ks. proboszcza opłatkami udaliśmy się na stołówkę, gdzie czekały na nas obficie zastawione potrawami wigilijnymi stoły. Po obiedzie wigilijnym przyszedł czas na wspólne kolędowanie i oczywiście prezenty od Mikołaja.

Atmosfera tego dnia – jasełka, życzenia, obiad wigilijny oraz wspólne kolędowanie – wprowadziła nas w radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ufamy, że nasze święta będą równie radosne i nastrojowe w naszych rodzinnych domach, bo przecież spędzimy je wsród naszych ukochanych bliskich.

{youtube}5RCkLykP8vo{/youtube}