Dzień Świętości Życia

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Dzień Świętości Życia - 2016

„Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota” (EV 61).

W dniu 4 kwietnia obchodziliśmy uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która łączy się z obchodami Dnia Świętości Życia, ustanowionego przez Episkopat Polski w 1998 roku. Jego celem jest „budzenie w sumieniach, rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”. Jest to odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II – Papieża Rodziny – zawarte w encyklice „Evangelium vitae”.

{gallery}kronika/2016/04-04b{/gallery}

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego od wielu lat w naszej Placówce jest okazją do modlitwy o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci podczas Mszy Świętej sprawowanej właśnie w tej intencji. Tradycyjnie również tego dnia wiele z nas włączyło się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na codziennej modlitwie w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz w intencji jego rodziców.

Do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego w znacznej mierze zmotywowało nas obejrzenie poniższej prezentacji…

{youtube}uPSfUdPQKBA{/youtube}