Piknik Rodzinny

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Piknik Rodzinny - 2016

W niedzielne czerwcowe popołudnie przeżywaliśmy w naszym Ośrodku prawdziwe Święto Rodziny. Tegoroczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Naturalnie RODZINA” zgromadził wielkie grono osób: kilkupokoleniowe rodziny naszych wychowanek, przyjaciół i bliskich dziewcząt. Rozpoczęliśmy – jak co roku – uroczystą Mszą świętą na Auli Ośrodka, celebrowaną przez ks. Marcina, w intencji wszystkich rodzin. Po wspólnej modlitwie rodzice mieli okazję zobaczyć, co takiego działo się w tym już prawie mijającym roku szkolnym, w przygotowanej specjalnie dla nich prezentacji multimedialnej. W tym roku w części artystycznej czekała na zebranych gości miła niespodzianka: koncert Zespołu ABBA Cover Bend. Pierwsza część koncertu dedykowana rodzicom to powrót do utworów Zespołu ABBA i świetna przy nich zabawa. W przerwie koncertu dziewczęta przygotowały rodzinom kolejną niespodziankę: teatralny taniec. A II część spotkania z Zespołem to już śpiew i tańce w rytmie współczesnych utworów polskiej sceny muzycznej.

Nadszedł wreszcie czas by przejść na teren rekreacyjny Ośrodka i tam odbyła się druga część Pikniku: wspólne grillowanie i zabawy. Na szczęście pogoda dopisała nam rewelacyjnie i do późnego wieczoru bawiliśmy się wspólnie: od konkursów dla najmłodszych, do rodzinnego tańca belgijskiego i meczu siatkówi: rodzice – wychowawcy kontra dziewczęta.

Tegoroczny Piknik był pięknym czasem wzmacniania więzi rodzinnych, wzajemnej radości z bycia razem i wspólnej rodzinnej zabawy.

Bogu niech będą dzięki!

{gallery}kronika/2016/06-05{/gallery}