Pożegnalna eskapada grupy II

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Pożegnalna eskapada grupy II - 2016

Tak, przed nami ostatni wspólny grupowy wyjazd, czyli nasze „urodziny”… Tak szybko minął ten rok szkolny… Ostatnią wspólną wycieczkę spędziliśmy w Warszawie – do naszej ekipy dołączył p. Krzysztof, za co mu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Pogoda – wyjątkowo jak na nasze wyjazdy do Warszawy – była słoneczna i piękna. Najpierw spacer do Łazienek Królewskich, po drodze widziałyśmy gdzie urzęduje Prezes Rady Ministrów, więc przy okazji była krótka lekcja z WOS-u. Łazienek Królewskich chyba nie musimy reklamować, to był bardzo sympatyczny grupowy spacer, przerwany oczywiście sesją zdjęciową. Powolutku dotarliśmy do Agrykoli i tam nasi wychowawcy zaprosili nas na lody, a po deserze, nie ma lekko, zagraliśmy mecz siatkówki. Drużyny nie do powtórzenia: „nasze kochane wapniaki” – czyli Kadra, contra reprezentacja grupy. Cóż wapniaki, wapniakami, ale punktów zdobyli więcej 🙂

Przed nami kolejny etap wycieczki – Centrum Pieniądza. Tą przestrzeń wystawową udostępnił w ostatnich miesiącach Narodowy Bank Polski i musimy przyznać, że miejsce kapitalne. Jest kilka modułów, do których się wchodzi, przedstawiających historię pieniądza i bankowości. Wystawa zrobiona jest profesjonalnie i interaktywnie, więc nie było czasu by się nudzić.

Nawet nie wiadomo kiedy przyszła i pora obiadowa – wybraliśmy Sfinksa i przepyszne scharmy. Po obfitym posiłku przyszedł czas, by podziękować naszym wychowawcom i p. Krzysztofowi, za ten cały rok wspólnie przeżytych chwil – czasami radosnych, czasami smutnych – ale dźwigaliśmy je razem.

Po takim pysznym obiedzie niezbędny był oczywiście spacer, więc wyruszyliśmy w kierunku Parku na Powiślu. Tam, na najbardziej zielonej trawie, usiedliśmy wspólnie by podsumować ten rok. Każda z nas mogła powiedzieć, co jej się udało, co było trudne, co jej zostanie w pamięci. To było piękne spotkanie – jak w rodzinnej wspólnocie. A na koniec, nasze KARTY DOBRA – to owoc zajęć grupowych, w czasie których każda z nas mogła dostrzec i napisać innej osobie dobro, którego od niej doświadczyła, lub którego była świadkiem. I p. Marta zebrała to wszystko i każda dostała taki pakiet pięknych myśli – o dobru, które w niej dostrzega osoba żyjąca obok. Niesamowita sprawa, bo w sumie rzadko kiedy mówimy sobie dziękuję, czy nazywamy cechy, za które daną osobę cenimy.

Ponieważ ten wyjazd to także urodziny grupowe – każda z nas dostała prezent: Srebrny aniołek z łańcuszkiem, który od razu powędrował na nasze szyje. Dziękujęmy 🙂

A druga część urodzinowego prezentu do deser lodowy w Mont Blanck na Nowym Świecie… Tak, to było przepyszne i tak ładnie podane, że aż szkoda było zjeść.

Właściwie po deserze wybieraliśmy się już z powrotem do Piaseczna, ale chcieliśmy jeszcze zerknąć na plażę pod Pałacem Kultury… i cóż, jak to w tym roku w naszej grupie – gra w siatkówkę musiała być. Niezłe doświadczenie, piłka siatkowa na gorącym piasku w środku miasta 🙂

Ale niestety, około 21.00 musieliśmy już wracać… To był jeden z najlepszych dni, jakie spędziłyśmy razem w naszej grupie – dziękujemy: p. Marto, p. Moniko i p. Krzysztofie – za ten dzień i cały czas, jaki spędziliście z nami w tym roku szkolnym. Dziewczyny, niedługo wakacje – jak Wam będzie smutno i tęskno – to pamiętajcie: Grupa II – zawsze RAZEM!!!

{gallery}kronika/2016/06-22{/gallery}