Wyjazd integracyjny grupy 4 (Gdańsk)

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Wyjazd integracyjny grupy 4 (Gdańsk) - 2016

W dniach 22-25 września nasza grupa wyruszyła nad morze. Zaczęliśmy wyprawę od nocnej podróży. Po przyjeździe nie marnowaliśmy czasu na spanie lecz poszłyśmy przywitać się z morzem. Potem wyruszyliśmy do Gdańskiego Centrum Nauki „Hewelianum”, gdzie mogłyśmy przeprowadzić doświadczenia z prądem, fizyką, chemią. Mogłyśmy zaobserwować moc natury, doświadczając na przykład jak wielkie jest uderzenie wiatru podczas wichury czy huraganu. Próbowaliśmy także kierować autem w różnych sytuacjach pogodowych oraz wiele innych interesujących i pouczających eksperymentów. Następnie udaliśmy się na starówkę, gdzie weszliśmy do do „Ciuciu” czyli – krainy cukierków – mogliśmy zobaczyć jak to wszystko powstaję oraz w jaki sposób ręcznie robione są wzory w słodyczach i najważniejsze – wszystkiego potem degustować. W prezencie dostaliśmy dużego cukierka, który ważył 2kg.

Po słodkiej przygodzie wyruszyliśmy statkiem po Motławie – przepływaliśmy przez Kanał Kaszubski na Westerplatte, gdzie poznaliśmy historię tego miejsca. Po zejściu na ląd udaliśmy się na pyszną kolacje, po wyprawie morskiej byliśmy bardzo głodni!

Następny dzień był również bardzo ciekawy. Nasza przygoda zaczęła się w Parku Linowym, gdzie mogłyśmy sprawdzić swoje możliwości w pokonywaniu trudności. Po tak wielkim wysiłku poszliśmy zregenerować siły i kąpaliśmy się w morzu. Później pojechaliśmy na Starówkę gdzie wzięliśmy udział w Festiwalu Jabłka połączonego z grami i zabawami. Nasze dziewczyny zajęły 1, 2, 3 miejsce.

W niedziele rano wyruszyliśmy do Kościoła na Mszę Świętą, potem na autokar by wrócić do Piaseczna. Na miejscu mieliśmy podsumowujące spotkanie na boisku, gdzie nie brakowało też śmiechu, żartu i zabawy.

Dziękujemy wszystkim, że mogliśmy tak mile spędzić czas.

{gallery}kronika/2016/09-25d{/gallery}