Papieski Rajd Rowerowy

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Papieski Rajd Rowerowy - 2016

Dnia 08.10.2016 roku odbył się Papieski Rajd Rowerowy organizowany przez Akcję Katolicką w Piasecznie. Cztery najodważniejsze dziewczyny: Marta, Martyna, Eliza i Nicola wraz z wychowawczynią panią Lucyną postanowiły wziąć w nim udział. Rajd trwał 7 godzin a jego trasa mierzyła 30 km. 0 godzinie 7:45 wyruszyłyśmy spod naszej szkoły do kościoła Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie. Tam była nasza pierwsza stacja, gdzie rozpoczęliśmy pierwszą tajemnicę chwalebną Różańca. Następnie po opuszczeniu kościoła ruszyliśmy wspólnotą rowerową do kościoła pod wezwaniem św. Anny również w Piasecznie. Tam jedna z nas odważyła się przeczytać rozważanie do kolejnej tajemnicy różańcowej. W drodze do celu byliśmy jeszcze w kościele pod wezwaniem św. Urszuli Leduchowskiej w Chylicach i w kościele w Żabieńcu pod wezwaniem św. Jadwigi – Królowej. Idąc wzorem naszej koleżanki kolejne rozważania i modlitwę różańcową prowadziłyśmy już same.

Celem naszego pielgrzymowania był kościół w Baniosze – kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju. Tam odbyła się uroczysta Msza Święta z katechezą o rodzinie w nauczaniu św. Jana Pawła II. Po „nakarmieniu” naszego ducha, ks. proboszcz tamtejszej parafii zaprosił nas na smaczny poczęstunek.

Powrót był męczący ale wróciłyśmy szczęśliwe. Doświadczyłyśmy wiele życzliwości i dobroci ludzkiej. Mam nadzieję, że to nie koniec tego typu wypraw.

{gallery}kronika/2016/10-08{/gallery}