X Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - X Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi - 2016

18 października 2016 r. obchodziliśmy X Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Nasza grupa wybrała się na zorganizowane z tej okazji spotkanie w Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie przy ul. Dewajtis 3, gdzie odbyła się prezentacja filmu „Nikczemny handlarz dusz”. Jest to bezkompromisowy dokument w reżyserii Benjamina Nolot i Matta Dickey odsłaniający mechanizmy współczesnego niewolnictwa.

Od pierwszej sceny film demaskował mechanizmy handlu ludźmi i wykorzystania w przymusowej prostytucji. Dając głębsze wejrzenie w ten rodzaj przemysłu, ujawniał miejsca sprzedaży, pracy oraz przetrzymywania ofiar. Zestawienie obrazów z ponad dziewiętnastu krajów świata pokazywał skalę koszmaru niewolnictwa, jakiego każdego dnia doświadczają miliony osób.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie dotyczące tematyki poruszonej w filmie, w czasie którego mogłyśmy zadawać pytania i wspólnie z s. Joanną i p. Maciejem, prowadzącymi dyskusje panelową, szukać rozwiązania na nurtujące nas zagadnienia. Na przykład s. Asia zapytała nas, co możemy zrobić wobec tego procederu handlu ludźmi? Jak zmierzyć się z tą machiną zła, która sprawia tyle cierpienia? Odpowiedź jest jedna: NIE MOŻEMY ZOSTAĆ OBOJĘTNYMI! Nie możemy twierdzić, że nic się nie dzieje, że nie ma problemu. Jest wiele ludźi, ofiar handlu, które doświadczają przemocy, cierpienia, niesprawiedliwości, upokorzenia i bólu. Pamiętajmy o nich, zwłaszcza w naszej codziennej modlitwie! To jest w zasięgu naszych możliwości – CODZIENNA MODLITWA za ofiary handlu ludźmi.

{gallery}kronika/2016/10-18{/gallery}

Więcej informacji na ten temat: http://www.siecbakhita.com/

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!