Spotkanie i ćwiczenia aktorskie z Romualdem Kłosem

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Spotkanie i ćwiczenia aktorskie z Romualdem Kłosem - 2017

9 lutego przyjechał do naszej Placówki wyjątkowy gość: pan Romuald Kłos – z wykształcenia architekt, ale także polski aktor, który zagrał w „Pasji” wyreżyserowanej przez Mela Gibsona.

Podczas spotkania pan Romuald opowiedział nam, jak rozwijała się jego aktorska droga, współpraca z Melem Gibsonem i – ku zaskoczeniu wszystkich – dał świadectwo swojego nawrócenia.

Dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami zwrócił szczególną uwagę na trzy słowa: „Bóg Cię kocha”…Interesujące w tej historii było to, że wypowiedziała je przypadkowa osoba, a tak znacząco wpłynęły na przemianę życia naszego gościa.

Po spotkaniu, które przewidziane było dla wszystkich wychowanek Ośrodka, pan Romuald uczestniczył w próbie naszego aktorskiego zespołu, który w tym roku szkolnym pracuje nad przygotowaniem wielkopostnego misterium „Oto ja!. Jestem z Wami!”.

Pan Romuald wyjaśnił nam zasady konstruowania roli i udzielił wielu cennych wskazówek, m. in. jak radzić sobie z tremą na scenie, wyrażać emocje gestami, pracować nad plastyką ciała i budować świadomość roli w poszczególnych scenach.

Było to bardzo cenne doświadczenie, a zagranie nawet krótkiej scenki pod okiem p. Romualda i korekta naszych starań pod okiem specjalisty, a na zakończenie pochwała z ust znanego aktora, dodało nam wiary i odwagi w nasze możliwości.

{gallery}kronika/2017/02-09{/gallery}