Rekolekcje Wielkopostne

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Rekolekcje Wielkopostne - 2017

{gallery}kronika/2017/03-29{/gallery}

Echo rekolekcji

„Na rekolekcjach w szkole bardzo zdziwiło mnie to, że specjalnie dla nas przyjechali uczestnicy zgromadzenia „Miłosierdzia Bożego”. Świetne było to, gdy nie znając nas opowiedzieli cała historię swojego życia. Wszystkie te opowieści były poruszające. Zadziwiające było to, że Bóg tak działa w naszym życiu i pokazuje swoje działanie. Te rekolekcje pomogły mi bardziej uwierzyć w Boga i w Jego miłość.”

„Tegoroczne rekolekcje bardzo mi się podobały. Ludzie opowiadali o swoich przeżyciach i o tym jak wiara w Boga pomaga im wyjść z poważnych problemów takich jak narkomania czy przemoc w rodzinie.”

„Na rekolekcjach dla siebie usłyszałam, że w życiu nie są nigdy najważniejsze pieniądze ani seks. Owszem pieniądze są ważne ale nie dają szczęścia w życiu dojrzewania ani w życiu dorosłym. Każdy z nas popełnia błędy ale trzeba umieć się do nich przyznać i leczyć te wszystkie błędy. Na wszystko kiedyś przyjdzie czas, nie warto się z niczym śpieszyć, ponieważ konsekwencje mogą być ogromne. Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba mieć granicę i rozgraniczać sprawy ważne i ważniejsze”. /Wiktoria S./

„Na rekolekcjach usłyszałam dużo wyznań wiary i historii życia ludzi, którzy się nawrócili. Te historie pokazały, że zawsze jest szansa na zbliżenie się do Boga, nieważne jak nisko upadniemy”.

„Na rekolekcjach usłyszałam dużo historii. Wszystkie mnie bardzo dotknęły, ale najbardziej dotknęło mnie to, że Bóg mnie kocha i że mi wszystko zawsze wybaczy. /Sara L./

„Na rekolekcjach usłyszałam, że mimo błędów robionych w młodym wieku, gdy odchodzimy od Boga i to nasze życie się zmieni (spowiedź jest dobra).”

„Na tegorocznych rekolekcjach bardziej uwierzyłam w Boga, oraz podziękowałam Mu za wszystko co mi dał. Zaczęłam dostrzegać małe rzeczy, które dostałam od Boga, i bardzo się z tego cieszę.”

„Na rekolekcjach:
+ zrozumiałam, że Bóg mnie kocha i zawsze jest przy mnie
+ że wiara w Boga potrafi odmienić życie
+ trzeba myśleć nad tym co się robi, a jeżeli popełnimy błąd to muszę udać się do spowiedzi.”

„..że Bóg nas kocha i zawsze wysłuchuje i pomaga w każdej sytuacji, jest naszym Ojcem.”

„Na kazaniu usłyszałam o tym, że Bóg karze za zło, a za dobro wynagradza. My możemy zapomnieć o jakiś uczynku, ale Bóg o najdrobniejszej rzeczy będzie pamiętać. Tak jak twardy dysk zapisuje wszystko, tak Bóg zapamiętuje.”

„Bardzo poruszyły mnie świadectwa innych, które pokazały mi że z najgorszej sytuacji zawsze znajdzie się wyjście. Narkotyki nie są ucieczką od problemów tylko wręcz przeciwnie. Usłyszałam dużo XDD!”

„Na rekolekcjach pani Paulina pierwszego dnia dawała nam świadectwo ze swojego życia. Na rozpoczęcie rekolekcji tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Pod koniec obejrzeliśmy krótki film i modliliśmy się. Drugiego dnia rekolekcji, druga pani opowiadała o swoim życiu, a później siedzieliśmy w kaplicy, śpiewaliśmy i modliliśmy się. Trzeciego dnia pani Agata opowiadała o swoim życiu, później o swoim życiu opowiadał pan Bartek a na koniec rekolekcji była Msza św.”