Misterium Wielkopostne w Domu Parafialnym

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Misterium Wielkopostne w Domu Parafialnym - 2017

Dzięki życzliwości ks. Proboszcza Andrzeja Krynickiego, w V niedzielę Wielkiego Postu w domu parafialnym przy Kościele św. Anny w Piasecznie, wychowanki naszego Ośrodka dwukrotnie przedstawiły dla mieszkańców Piaseczna, rodzin wychowanek i dla całej społeczności Ośrodka Misterium Wielkopostne pt. „Oto Ja! Jestem z Wami!”

Przedstawienie w bardzo wymowny i szczególny sposób połączyło Drogę Krzyżową Pana Jezusa z sytuacjami, które są częścią naszego życia codziennego. To przeniesienie w czasie spowodowało, że Misterium dla wielu osób stało się okazją do pogłębienia refleksji nad swoją sytuacją życiową, ale możliwe także, że stało się również zachętą do niesienia pomocy innym.

Św. Tomasz z Akwinu wskazywał, że Chrystus naprawia i wspomaga całe wyposażenie ludzkiej osoby, a następnie to wszystko, co przynależy naturze.

Życzymy zatem, by Święta Wielkiej Nocy, wniosły w nasze życie dar namysłu nad sobą i miłosierdzia dla bliźniego, bo odrobina miłosierdzia to znak jedności, który czyni świat mniej zimnym i bardziej sprawiedliwym.

{youtube}7lAQLLgHupE{/youtube}

{gallery}kronika/2017/04-04{/gallery}