Weekendowa wycieczka grupy I do Krakowa

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie -  - 2017

W dniach 19-21.05 grupa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Celem naszego wyjazdu był wspólny wypoczynek, integracja grupy oraz wolontariat w krakowskim DPSie.

Nasz pobyt rozpoczęłyśmy od sentymentalnej wizyty w wielickiej naleśnikarni oraz spaceru po przepięknym rynku. W piątkowe popołudnie odwiedziłyśmy jeszcze wawelskiego smoka, a później regenerowałyśmy nadwątlone siły spacerując po nadwiślańskim bulwarze.

Kolejny dzień naszego wyjazdu rozpoczęłyśmy od wizyty w Escape roomie, gdzie mogłyśmy poczuć się, jak tajne agentki próbując rozwiązać zagadki i wydostać się z zamkniętych pokoi. Podzielone na trzy grupy zmierzyłyśmy się z zadaniami w pokoju więziennym, obozie wroga oraz pokoju z zagadkami z okresu PRL-u. Po wymagających intelektualnie zagadkach udałyśmy się do ZOO?? Dzień zakończyłyśmy w kinie oglądając ekranizację baśni „Piękna i bestia”. Chociaż historia tej poruszającej miłości znana jest nam od dzieciństwa, to i tak nie obyło się bez chusteczek i wilgotnych oczu ?? Ostatni dzień naszego pobytu poświęciłyśmy na integracje z osobami niepełnosprawnymi – podopiecznymi Fundacji AGAPE. Nasz pobyt w DPSie rozpoczęłyśmy od Mszy św., w której uczestniczyłyśmy razem z niepełnosprawnymi. Po Eucharystii przyszedł czas na spotkania, indywidualne rozmowy, malowanie paznokci oraz karmienie niepełnosprawnych. Wizyta w Domu Opieki jest zawsze wymagająca, ale przyniosła zarówno nam, jak i podopieczym (zwłaszcza: Marysi, Lusi, Moniczce, Madzi, Jasi, Jurkowi, Józiowi, Robertowi oraz Jackowi) wiele wzruszeń i radości ?? Szkoda, że czas na wycieczce tak szybko minął… Z niecierpliwością czekamy już na kolejny wyjazd??

{gallery}kronika/2017/05-21{/gallery}