Projekty artystyczne zespołu Krzesany.Art w roku szkolnym

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Projekty artystyczne zespołu Krzesany.Art w roku szkolnym 2016/2017 - 2017

Rok szkolny dla zespołu Krzesany.Art obfitował w wiele ciekawych wydarzeń artystycznych. Był to czas wytężonej nauki, a dziewczęta miały okazję zrealizować swoje marzenia artystyczne. Obdarzone zaufaniem , śmiało podejmowały się zadań twórczych, społecznych i aktywizujących społeczność uczniowską.

{gallery}kronika/2017/06-23b{/gallery}

Nasz pierwszy projekt w roku szkolnym to ,,Międzynarodowy Dzień Tańca i Muzyki’’

Dziewczęta zaprezentowały projekt artystyczny i społeczny zatytułowany ,,Święta Cecylia i jej historia w analizie przemian społecznych’’. Aby wzbogacić temat tańca i kultury, przygotowaliśmy program podczas którego przedstawiliśmy postać św. Cecylii oraz zagadnienie : Święta Cecylia – dlaczego jest patronką sztuki? Ukazaliśmy taniec i jego znaczenie w muzyce i filmie. Odbyła się prezentacja tańca oraz przedstawiliśmy kulturę obyczaju. Zaprezentowane zostały uczesania charakterystyczne dla danego okresu historycznego i cechy kulinarne.

Kolejne dokonanie zespołu to Jasełka, podczas których grupa ukazała 30 minutowe widowisko taneczno aktorskie ,,Stworzenie człowieka’’. Wymowny taniec , precyzyjna gra aktorska, i przejmująca muzyka, tak można by opisać to co mogliśmy zobaczyć na scenie.

Natomiast w ramach współpracy młodzieży artystycznej, dziewczęta wystąpiły podczas Koncertu Karnawałowego 2017, gdzie przedstawiły program klasyczny i wokalny. Wykonały walca angielskiego i wiedeńskiego z partnerami z zespołu towarzyszącego, oraz wykonały program wokalny kultury argentyńskiej.

Nasze kolejne dokonanie sceniczne to projekt ,,Święta Małgorzata kiedyś i dziś’’. Widowisko taneczne, aktorskie, z programem wokalnym, w 12 obrazach. Czas trwania 60 min. Projekt społeczny podnoszący aktywność uczennic i społeczności uczniowskiej. Projekt ‘’Święta Małgorzata kiedyś i dziś” w konwencji spektaklu teatru tańca został przygotowany z okazji uroczystości szkolnej na którą zostaną zaproszeni wszyscy uczniowie , rodzice uczniów, wychowawcy , zaproszeni goście , władze szkolne i samorządowe. Celem projektu było ukazanie dziewczętom, możliwości dokonania zmiany życia i postępowania na przykładzie życia Świętej Małgorzaty. W tym projekcie był zaktywizowany zespół oraz duża część uczennic i wychowawców, a wartka akcja i szybko zmieniające się obrazy, powodowały że publiczność oglądała spektakl z wielka uwagą i zainteresowaniem.

Podczas III Spotkania Środowisk Twórczych 2017 grupa przedstawiła recital piosenki aktorskiej oraz wystąpiła w pokazie taneczno-multimedialnym ,,Ziemia’’

Pod koniec roku szkolnego dziewczęta zaprezentowały się podczas pikniku rodzinnego, a w rocznicę X Festiwalu Wielu Kultur 2017 wykonały prezentacja wielo-kulturową tańca charakterystycznego ,,Taniec z girlandami’’ Na zakończeniu obfitującego w tyle wydarzeń roku szkolnego, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków.

To był wyjątkowy rok, podczas którego dziewczęta podjęły się wielu trudnych zadań artystycznych. Nauczyły się współpracy w zespole oraz podejmowania odpowiedzialności za grupę. Rozwinęła się u nich wyobraźnia i pewność siebie. Zmierzyły się z trudnymi tematami społecznymi takimi jak zagadnienia moralne i relacje społeczne, które były także tematami spektakli. Rozwijanie umiejętności tanecznych i aktorskich dały uczennicom pewność siebie i nauczyły szacunku do pracy i nauki.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DOBREGO WYPOCZYNKU I ZAPRASZAMY PO WAKACJACH.