Wizyta Ks. Kardynała Kazimierza Nycza

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Wizyta Ks. Kardynała Kazimierza Nycza - 2017

18 września – w ramach wizytacji kanonicznej Parafii św. Anny w Piasecznie – naszą placówkę odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Było to radosne i wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla nauczycieli i wychowawców, ale przede wszystkim dla naszych podopiecznych. Wychowanki Ośrodka w sposób podniosły i uroczysty powitały Księdza Kardynała śpiewem „Bądź pozdrowiony Gościu nasz…” po którym przedstawiły krótki spektakl zatytułowany „Ręce”.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Ksiądz Kardynał skierował do zebranych duszpasterskie pozdrowienie i słowo w nawiązaniu do zaprezentowanej przez wychowanki inscenizacji, a wyrażając wdzięczność za możliwość spotkania podziękował Siostrom, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom Ośrodka za trud i poświęcenie jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie Ks. Kardynał udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Mamy nadzieję, że wizyta Ks. Kardynała zapisze się w naszych sercach i pamięci jako niezwykłe spotkanie z Pasterzem Kościoła i człowiekiem dla wszystkich życzliwym.

Dziękując za radosne chwile spotkania życzymy J. E. Ks. Kardynałowi K.Nyczowi wielu Łask Bożych i światła Ducha Św. na dalsze lata posługi pasterskiej.

{gallery}kronika/2017/09-18b{/gallery}