Wyjazd integracyjny grupy 2 (Lublin)

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Wyjazd integracyjny grupy 2 (Lublin) - 2017

Nasz wyjazd integracyjny odbył się na lubelszczyźnie. Pierwszego dnia przyjechałyśmy do Lublina, gdzie już czekała na nas Pani Przewodnik, która oprowadziła nas po Starym Miecie, ciekawie opowiadając o znajdujących się w nicm zabytkach. Były to: Zamek, Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem, Skarbiec w Klasztorze Dominikanów, Archikatedra Lubelska. Po obiedzie pojechałyśmy do Wojciechowa – małej miejscowości niedaleko Lublina, w której miałyśmy noclegi w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Kowalowej”. Tego dnia zwiedziłyśmy jeszcze Starą Kuźnię i mogłyśmy wziąć udział w pokazie kucia podkowy. Kowal bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Po obfitej kolacji i podsumowaniu dnia, trochę zmęczone, poszłyśmy spać.

Drugiego dnia wzięłyśmy udzial w Festiwalu Legend. Podzieliłyśmy się na dwie drużyny i chodząc z mapą po Starym Mieście w Lublinie, realizowałyśmy zadania gry miejskiej w poszukiwaniu kolejnych liter do hasła. Otrzymałyśmy autentyczny staropolski przepis na naleśniki i książki z najbardziej znanymi legendami Lublina. Po obiedzie pojechałyśmy malowniczą drogą do Kazimierza Dolnego. Tam weszłyśmy na Górę Trzech Krzyży i na Górę Zamkową. Spróbowałyśmy też kazimierskich Kogutów i kupiłyśmy pamiątki na Rynku. Wieczorem wróciłyśmy do naszego Wojciechowa.

Ostatni dzien naszego wyjazdu rozpoczęłyśmy Mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej. Po Mszy św. zwiedziłyśmy Wieżę Trynitarską. Żeby wejść na samą górę trzeba było pokonać 207 stopni, ale wysiłek się opłacił bo panorama Lublina była bardzo malownicza. Następnie zjadłyśmy lody i spacerując Krakowskim Przedmieściem dotarłyśmy na Plac Litewski, gdzie podziwiałyśmy najnowocześniejszą fontannę w Europie. Kupiłyśmy jeszcze ostatnie pamiątki i trzeba było już wracać. Nasz wyjazd integracyjny zakończyłyśmy wspólną kolacją w pizerii.

{gallery}kronika/2017/09-24-2{/gallery}