„Powrót do domu” – spotkanie z rodzicami

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Powrót do domu – spotkanie z rodzicami - 2017

W sobotę 30 września kolejną naszą wędrówką był „Powrót do domu”. Tym razem wędrowaliśmy wspólnie z naszymi drogimi rodzicami. Nie była to łatwa podróż, ponieważ wymagała dużego wysiłku i prowadziła raz przez chwile radości, a raz przez głębszą i wymagającą refleksję. Naszym głównym celem było dotarcie na „biegun”, gdzie znajdował się upragniony „Dom” naszych marzeń – pełen miłości, zrozumienia i ciepła.

Wędrówka odbywała się w dwóch grupach. Rodzice wraz z panem pedagogiem w refleksji z ostatnich lat życia ich życia wyruszyli z jednej strony, a dziewczyny wraz z wychowawcami przemierzając tę samą drogę wyruszyli z drugiej strony. W tej wędrówce nie byliśmy sami, gdyż autorytatywnym odniesieniem naszych rozważań było doświadczenie Janka Meli , które stało się dla nas wzorem pokonywania trudności i stawiania sobie wyższych poprzeczek na naszej drodze życiowej w dążeniu do celu. Odpoczynkiem podczas wędrówki był wspólny posiłek. Przy smakowaniu dobrej pizzy mogłyśmy się podzielić zabawnymi sytuacjami z życia i nabrać sił na drugą część spotkania.

Naszą wędrówkę zakończyliśmy wspólnym spotkaniem na auli. Na podsumowanie dziewczyny przedstawiły swoim rodzicom skryte marzenia i podzieliły się trudnymi momentami, w których nieraz upadały i czuły się bezradne…. Na taką otwartość usłyszały w odpowiedzi od swoich rodziców wzruszające słowa: „ Kocham Cię Córcia, wierzę, że dasz radę, zawsze jestem przy tobie”. Były to najpiękniejsze słowa, jakie w tym dniu można było usłyszeć🙂

{gallery}kronika/2017/09-30b{/gallery}