„Różaniec do granic”

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Różaniec do granic – Czeremcha - 2017

7 października – w I sobotę miesiąca i Święto Matki Bożej Różańcowej – wzięłyśmy udział w pielgrzymce pokutnej, której punktem docelowym była mała wieś na granicy z Białorusią – Czeremcha, a intencją wiodącą modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. Najpierw wysłuchałyśmy konferencji wprowadzającej, po której uczestniczyłyśmy w Eucharystii oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie wędrowałyśmy w procesji różańcowej wzdłuż granicy z Białorusią odmawiając cztery części różańca w intencji pokoju…

Różaniec Do Granic to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich.

Wiedziałyśmy, że to wydarzenie będzie wymagało naszej odwagi, wysiłku i determinacji, ale pragnęłyśmy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata.

Cieszymy się, że stałyśmy się częścią tego religijnego wydarzenia, bo było ono dla nas duchowym przeżyciem podczas, którego mogłyśmy się poczuć prawdziwymi chrześcijankami i orędowniczkami pokoju:)

{gallery}kronika/2017/10-07{/gallery}