Amatorskie warsztaty filmowe w Cytadeli Warszawskiej

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Amatorskie warsztaty filmowe w Cytadeli Warszawskiej - 2017

14 listopada wybrałyśmy się do Cytadeli Warszawskiej, aby w miejscu, gdzie więziony był Wacław Koźmiński, nagrać sceny do naszego amatorskiego filmu o nawróceniu młodego Wacława. Pobyt w celi poświęconej bł. Honoratowi, pozwolił nam wczuć się w sytuację więźnia oraz głębiej oddać w naszym przedstawieniu Jego Osobę. Przy okazji zajęć w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej mogłyśmy również poznać bliżej historię miejsca i sytuację na ziemiach polskich w XIX w.

Zgodnie z uchwałą Sejmu RP rok 2017 jest rokiem bł..O.Honorata Koźmińskiego. Stąd pomysł na projekt filmowy, który powstał z myślą o zakończeniu roku dziękczynieniu Bogu za dar Ojca Honorata dla Zakonu Ojców Kapucynów, naszej Ojczyzny i całego Kościoła.

Bł. O. Honorat Koźmiński stał się także dla nas ważną postacią, gdyż to właśnie On jest założycielem Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza, które zostało przez niego posłane, by pomagać nam – młodym dziewczynom – w dojrzewaniu i stawianiu w życiu na wartości wyższe.

Cieszymy się, że mamy możliwość przyczynić się do uwiecznienia tej wyjątkowej postaci w naszym amatorskim dziele. Dziękujemy bardzo serdecznie panu Janowi Engelgardowi – dyrektorowi Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej za możliwość zrealizowania naszego projektu:)

{gallery}kronika/2017/11-14{/gallery}