„Opowieść wigilijna” w Domu Parafialnym

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Opowieść wigilijna w Domu Parafialnym - 2018

W niedzielę, 7 stycznia w Domu Parafialnym przy Kościele św. Anny w Piasecznie, nasza grupa teatralna przedstawiła dla mieszkańców Piaseczna oraz rodzin wychowanek przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.

Ebenezer Scrooge to chciwy człowiek o zimnym sercu, który krzywdzi ludzi. Z tego powodu nie ma przyjaciół i jest bardzo samotny. Scrooge za sprawą atmosfery świąt Bożego Narodzenia dostaje możliwość naprawienia krzywd, które wyrządził bliskim przez dotychczasowe lata swojego życia. Ma możliwość całkowitej zmiany swojego zachowania, mimo że uparcie nie wierzy w Święta Bożego Narodzenia. Dzieje się to za sprawą czterech duchów, które nawiedzają go w noc poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia i przekazują mu ważne wskazówki, które mają mu pomóc wkroczyć na drogę prawego życia.

{youtube}YTRo66ca1Ug{/youtube}

Nasze przedstawienie w bardzo wymowny i szczególny sposób połączyło historię Scrooga z wydarzeniami z życia Maryi i Józefa wędrującymi do miejsca, w którym narodzić się ma Zbawiciel.

Dickens w swej opowieści zawarł proces całkowitej przemiany głównego bohatera. Ta intencja autora została wiernie odtworzona przez nasze aktorki, które na scenie stworzyły niezwykłe i bardzo poruszające widowisko o poszukiwaniu sensu życia, dobra, prawdy i miłości. O odnajdywaniu siebie i wewnętrznej przemiany.

{gallery}kronika/2018/01-07{/gallery}