Udany występ zespołu ,Krzesany.Art’

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Udany występ zespołu Krzesany.Art - 2018

Uczennice naszego zespołu wzięły udział w koncercie karnawałowym Magia Tańca 2018 zatytułowanym ,ARTYSTYCZNE ZAWIROWANIA’. Koncert odbył się 11 lutego, w sali koncertowej domu parafialnego, przy kościele św. Anny w Piasecznie, na zaproszenie Teatru Szansa. Zanim jednak to nastąpiło, odbyły się próby przygotowawcze na scenie, aby dziewczęta mogły przyzwyczaić się do nowych warunków. Było to ważne, ponieważ aż jedenaście osób w grupie stawia pierwsze kroki w nieznanej dotąd sobie dziedzinie, jaką jest sztuka sceniczna. W ramach treningu umiejętności społecznych, odbyły się także wspólne próby i spotkania wraz z pozostałymi uczestnikami koncertu.

Nasze wychowanki przedstawiły na scenie prezentację taneczno- aktorską z pantomimą, którą nazwaliśmy ,,Przebudzenie’’. Mogliśmy obejrzeć nastrojowego walca oraz menueta, ze specjalnie dla grupy napisaną muzyką. Historia jaką przedstawiliśmy podczas koncertu , to doświadczenia dziewcząt. Zabiegane, zajęte sobą, wpatrzone w smartfony i zagłębione w swoje myśli , przestały czuć siebie i żyć pełnią życia. Nie widzą koleżanek i ludzi wokół. Pojawia się postać, która za jednym dotknięciem budzi je z letargu i zachęca do podjęcia aktywności. Dziewczęta włączają się w działanie, a co najważniejsze jednoczą sie we wspólnym tańcu.

Publiczność żywo i z uznaniem reagowała na to, co się działo na scenie. Na zakończenie występu, grupa poprowadziła krótkie warsztaty taneczne, podczas których uczennice uczyły publiczność menueta. Był to miły wieczór, który dał wychowankom możliwość zdobycia nowych doświadczeń scenicznych, wzmocnienia psychiki i budowania pewności siebie. Wszystko odbyło się sprawnie i w miłej atmosferze dzięki opiece Siostry Aleksandry Kołodziejskiej , inspektorowi naszego zespołu. Dziękujemy szanownej publiczności za tak liczne przybycie na koncert, a także za miłe słowa wypowiedziane przez reprezentantów publiczności w podziękowaniu za pracę wszystkich wykonawców.

Dziękujemy za uwagę Andrzej Gołębiewski wraz z zespołem Krzesany.Art.

{gallery}kronika/2018/02-11b{/gallery}