Piknik Rodzinny „Rodzina Moją Siłą”

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Piknik Rodzinny - 2018

20 maja 2018 r. – w niedzielne popołudnie przeżywaliśmy w naszym Ośrodku coroczny Piknik Rodzinny.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, opiekunom i bliskim naszych wychowanek za czas spotkania, wzajemnej radości i wspólnej zabawy🙂

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i Mszą św., którą odprawił Prefekt naszego Ośrodka – ksiądz Marcin Kamiński.

Po Mszy św. nastąpiła krótka przerwa na przygotowanie scenografii do spektaklu pt. „Trędowaty, bo niekochany”. Przedstawienie było skierowane i dedykowane rodzicom naszych podopiecznych.

Po przedstawieniu nadszedł czas na rodzinne grillowanie, a zatem wspólny posiłek, rozmowy i bycie razem🙂

Na boisku szkolnym czekały na nas liczne atrakcje: kącik malucha przyciągał artystycznymi malowidłami na twarzach i nie tylko…; o pracy misjonarzy w Afryce – opowiadała nam Siostra posługująca w Afryce; ekipa dziewcząt prezentowała układy taneczne; panie ze Stowarzyszenia „Szczęśliwej Drogi” opowiadały o projektach, w których brały udział nasze wychowanki.

Głównym punktem w programie gier i zabaw był turniej z niespodziankami, w którym pomogli wolontariusze z pobliskiego LO. Liczne drużyny musiały zmierzyć się z kilkoma konkurencjami (m.in. jedzenie serków z zasłoniętymi oczami, przyszycie guzika i wbicie idealnie prosto gwoździa, kreatywna gra taboo oraz pokonanie slalomu z piłeczką ping-pongową na łyżce). Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez wychowanki klas zawodowych. Pojawił się kącik fryzjerski, gdzie można było poprosić o modelowanie włosów oraz przygotowane przez klasę gastronomiczną stoisko z pieczonymi ciastami.

Ogromną radość sprawiła na koniec wata cukrowa!…Niektórzy mogli przypomnieć sobie smak z dzieciństwa🙂

Był to wspaniały dzień – piękna pogoda, rodzinna atmosfera, moc atrakcji, kolorowe balony, które czasami odfruwały sobie w dal i wata cukrowa!

Dziękujemy!

{gallery}kronika/2018/05-20{/gallery}