Wyjazd integracyjny grupy 4 (Białystok)

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Wyjazd integracyjny grupy 4 (Białystok) - 2018

Po Mszy świętej z okazji Św. Franciszka z radosnym zapałem wyruszyłyśmy w nasza pierwszą wspólną podróż – kierunek Białystok. W drodze nie było czasu na nudy, gdyż nasz przewoźnik Żak Bus zaoferował nam autokar z tabletami, gdzie miałyśmy do wyboru mnóstwo gier, filmów oraz piosenek. Po tak atrakcyjnej podróży dotarłyśmy do Białegostoku. Nasz pierwszy dzień zakończyłyśmy spacerem po oświetlonym parku oraz podziwianiu podświetlanej fontanny.

Następny dzień rozpoczęłyśmy wcześnie rano, bo już o godzinie 700. Po wspólnym śniadaniu wyruszyłyśmy do Sokółki, by przedstawić swoje prośby i modlitwy cudownej Hostii, która przeobraziła się w prawdziwą tkankę serca Jezusowego. Po duchowej uczcie wybrałyśmy się na zwiedzanie Sokółki. Następnie udałyśmy się do Białegostoku na obiad – pizzę, która okazała się tak obfita, że musiałyśmy połowę zabrać ze sobą. Dalej swoje kroki skierowałyśmy do Logic Room, gdzie po podziale na dwie grupy zabrałyśmy się do intelektualnej pracy. W pokoju o nazwie „Misja specjalna” byłyśmy agentkami, które musiały dedukować i składać w całość szczątkowe informacje, które ukryte były w różnych zakamarkach pokoju. Podczas naszej misji musiałyśmy rozszyfrować kod, rozbroić bombę i wyjść z pokoju w ciągu godziny albo… BOOM!

{youtube}y2h_7aApCSA{/youtube}

Drugi pokój to „Wyspa Odkrywców” – gdzie bez plecaków i kanapek zaopatrzone jedynie w kilka drobiazgów w kieszeni oraz list napisany na piasku zaczęłyśmy podróż pełną przygód, niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Miałyśmy godzinę, aby odkryć nieznane. Po tak intensywnym wysiłku umysłowym wybrałyśmy się na Stare Miasto. Po kolacji podczas zbiórki „w kręgu” dzieliłyśmy się śmiesznymi historiami i ważnymi dla nas wydarzeniami minionego dnia.

Kolejny dzień spędziłyśmy równie atrakcyjnie. Po wspólnym śniadaniu udałyśmy się do ZOO, gdzie podziwiałyśmy piękno przyrody i stworzeń. Kolejnym punktem naszego programu była sala trampolinowa. Był to radosny i bardzo intensywny czas, który dał nam wiele radości, ale też pozytywnego zmęczenia po godzinnym skakaniu. Po obiedzie w McDonalds wybrałyśmy się do kina na film pt. „Serce nie sługa”. Jest on oparty na prawdziwych wydarzeniach i jest filmem, który skłonił nas do refleksji i dostarczył wiele radości i łez.

Ostatni dzień naszego wyjazdu rozpoczęłyśmy od Mszy Św. Po śniadaniu wybrałyśmy się do Pałacu Branickich oraz na Stare Miasto – gdzie zwiedziłyśmy Kościół Św. Rocha oraz Cerkiew Św. Mikołaja. Na zakończenie naszego pobytu i pożegnanie z Białymstokiem zjadłyśmy pyszny białoruski obiad – Pielmieni. Po powrocie do Ośrodka zjadłyśmy wspólną kolację z KFC podczas, której podsumowałyśmy nasz wyjazd i wspominałyśmy wspólne spędzone chwile.

{gallery}kronika/2018/10-07_4{/gallery}