Powrót do DOMU

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Powrót do DOMU - 2018

W sobotę, 20 października odbyło się spotkanie z wychowankami oraz ich rodzicami, podczas którego wspólnie pochylaliśmy się nad ważnym momentami naszego życia. Nie było to łatwe doświadczenie, ponieważ wymagało od nas dużego wysiłku i odwagi, aby stanąć w prawdzie. Prowadziło nas nie tylko przez chwile radości, ale często przez głębszą i wymagającą refleksję. Głównym celem naszego spotkania było dotarcie do upragnionego „Domu” – „Domu naszych marzeń” – pełnego miłości, zrozumienia i ciepła. Naszemu spotkaniu towarzyszyła Księżniczka Anima – postać z opowiadania symbolizująca duszę ludzką, która potrzebuje ciągłego uzdrowienia.

Podczas Mszy Świętej mogliśmy zawierzyć nasze rodziny Miłosiernemu Sercu Jezusa, prosząc o błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin. Ważnym momentem było podsumowanie naszej pracy oraz podzielenie się naszymi najskrytszymi pragnieniami, które do tej pory nigdy nie zostały wypowiedziane. Wiele dziewczyn po raz kolejny usłyszała od swoich rodziców wzruszające słowa: „ Kocham Cię Córcia”, „Wierzę, że dasz radę”, „Zawsze jestem przy tobie”. Dla wielu dziewcząt były to najpiękniejsze słowa, jakie mogły usłyszeć od swoich rodziców.

Na zakończenie spotkania wszyscy razem usiedliśmy przy wspólnym stole i zajadając się pizzą wspominaliśmy i oglądaliśmy zdjęcia z wyjazdu integracyjnego naszej grupy. Był to piękny czas, który pragniemy jak najszybciej powtórzyć…

{gallery}kronika/2018/10-20{/gallery}