100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości! - 2018

Bogu – wdzięczność, ludziom – pamięć!

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ten szczególny dzień w historii naszego narodu świętowaliśmy razem z całą społecznością szkolną. Kulminacyjnym punktem naszego wspólnego świętowania była prezentacja przygotowanego na tę okazję przedstawienia upamiętniającego wydarzenia związane z odradzaniem się państwa polskiego. Spektakl powstał z myślą i w hołdzie bohaterom, którzy walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń niepodległościowych państwa polskiego, z bronią w ręku i wiarą w sercu, przeciwstawili się agresji i narzuconemu reżimowi państw zaborczych. Treść spektaklu miała być dla odbiorcy potwierdzeniem, że historii nie pisze sam czas ani wydarzenia społeczno-polityczne, lecz piszą ją przede wszystkim ludzkie sumienia.

{youtube}A17YTi_cYvI{/youtube}

Wychowanki pragnęły uwrażliwić widza, że przyszłość naszej Ojczyzny zależy od naszej postawy, troski o pamięć minionych pokoleń, naprawy sumień oraz odnowy wiary. Przesłaniem spektaklu było przypomnienie, abyśmy i dziś mieli odwagę wiary, abyśmy w dziękczynieniu za odzyskaną niepodległość docenili wspólnotę narodową podtrzymującą nas również w naszej codzienności i aby w ten sposób to, co dalekie i nas różni, połączyło się z tym, co bliskie, a „niebo złączyło się z ziemią”.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie tego spektaklu i tym wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas naszych występów🙂

{gallery}kronika/2018/11-10b{/gallery}