Występ zespołu Horyzont.Art

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Występ zespołu Horyzont.Art - 2019

Nasze uczennice wzięły udział w koncercie karnawałowym Magia Tańca 2019. Koncert odbył się 17 lutego, w sali koncertowej domu parafialnego, przy kościele św. Anny w Piasecznie, na zaproszenie Teatru Szansa.

To już trzeci występ naszej grupy w tym roku szkolnym. Zanim zespół stanął na scenie podczas koncertu karnawałowego przed szeroką publicznością, odbyła się wspólna próba i spotkania z pozostałymi wykonawcami. W ramach tych wydarzeń odbył się wtedy trening umiejętności społecznych. Wychowanki miały możliwość zaznajomić się z zasadami pracy na profesjonalnej scenie, nabyć pewności siebie i nauczyć się technik opanowania stresu.

Grupa Horyzont.Art idąc za trendem jaki obowiązywał podczas uroczystości, przedstawiła przygotowany specjalnie na tą okoliczność taniec flamenco w oryginale. Młode artystki wystąpiły w oryginalnych kostiumach, poznały muzykę i historię tego tańca. Dwie z naszych wykonawczyń poznały także technikę posługiwania się kastanietami. Na zakończenie koncertu jedna z uczennic wykonała taniec widowiskowy.

Celem długofalowym tych spotkań jest kontynuacja wieloletniej tradycji, integracja środowiska i młodych artystów. Na zajęciach kształtują się charaktery, a uczestnicy zdobywają umiejętności artystyczne, osobowe oraz społeczne.

Dziękuję Siostrze Aleksandrze Kołodziejskiej inspektorowi zespołu , za pomoc podczas organizacji zespołu podczas występu. Dziękujemy Wszystkim za przyjęcie zaproszenia na koncert oraz dopingowanie naszych uczennic.