Święto Szkoły

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Święto Szkoły - 2019

15 maja obchodziliśmy Święto Patrona naszej Szkoły – św. Małgorzaty z Kortony. W tym dniu mieliśmy specjalne zadania dotyczące znajomości i rozumienia przesłania życia Małgorzaty. O godzinie 10.00 uczestniczyłyśmy w Eucharystii w intencji wspólnoty szkolnej, która sprawował O. Juliusz Pyrek OFM cap, w kaplicy pod wezwaniem Świętej. Było to niecodzienne wydarzenie. Podczas tej Eucharystii został poświęcony piękny obraz Małgorzaty z Kortony – dar dla naszej Szkoły, ufundowany przez Zgromadzenie Sióstr Pasterzanek. W czasie Eucharystii O. Juliusz skierował do nas homilię, w której wyjaśnił nam Słowo Boże, że w niebie jest wielka radość z powodu nawrócenia jednego grzesznika. Wszyscy się cieszą. Cieszy się Pan Bóg, cieszą się Aniołowie i Święci, że człowiek zagubiony poraniony przez zło wraca na dobra drogę. Święta Małgorzata jest dla nas przykładem, ze nawrócenie jest możliwe, ze człowiek dzięki pomocy Bożej może zawrócić z drogi zła. To jest dobra nowina dla nas wszystkich, bo wszyscy potrzebujemy nawrócenia.

Po Eucharystii uczennice pod kierunkiem P. Andrzeja Gołębiewskiego przedstawiły piękny spektakl o Świętej wzbogacony elementami tańca. Małgorzata ukazana jest jako przewodniczka dla uczennic naszej Szkoły. S. Wanda z kuchni przygotowała dla wszystkich świąteczne deserki. Dziękujemy Świętej Małgorzacie, ze uczy nas wracać z drogi grzechu i czynić dobro! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam świętować, by odnowić się wewnętrznie!

{youtube}S2UWMiahHrg{/youtube}

{gallery}kronika/2019/05-15{/gallery}

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Święto Szkoły - 2019