Forum Młodych

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Forum Młodych - 2019

24 września o świcie uczennice Branżowej szkoły I Stopnia pod opieką wychowawców wyjechały autokarem do Częstochowy na Jasną Górę na Forum Młodych szkól katolickich. W programie spotkania była konferencja, , świadectwa, adoracja Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Eucharystia, wspólny obiad. Mottem spotkania była sentencja: „ Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości”

ECHO z Forum Młodych w Częstochowie

 

„Podobał mi się:

– obraz Matki Boskiej Częstochowskiej

Oraz – wypowiedź na temat miłości

– przechodzenie na kolanach na około ołtarza.

Nauczyłam się co to znaczy prawdziwa miłość i jak powinnyśmy ją traktować.”

Roksana

 

„Szczerze? Nie chciałam tam jechać, mimo, że mieliśmy telefony i było zwolnienie z lekcji, ale jak tam przyjechaliśmy to poczułam takie ciepło i jakby motyle w brzuchu. Jestem zadowolona ze spowiedzi, bo było 100% komfortowo, bo między mną a księdzem był obraz i czułam,
że mogłam powiedzieć wszystko.

Było bardzo przyjemnie i nie żałuję. Słuchanie księdza i jego historii z tatą, strasznie mnie poruszyła i poczułam, że wszystko będzie dobrze.”

Wiktoria

 

„Mi najbardziej w Częstochowie podobało się to, że dzięki Mszy Św., która się tam odbyła bardzo zbliżyłam się do Boga. Podobało mi się tez to jak składaliśmy swoje intencje, które ofiarowaliśmy Panu Bogu.

A najbardziej podobało mi się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Poleciały mi łzy (trochę), ponieważ nigdy nie zbliżyłam się tak bardzo do Boga jak w tym dniu
w Częstochowie.”

Patrycja

 

„Na wyjeździe do Częstochowy na forum młodych podobało mi się jak ksiądz Wojciech oraz Pani Dominika Chorosińska opowiadali o miłości.

Dali mi do zrozumienia czym jest miłość i na czym ona polega.

Jeśli ktoś nas darzy tym uczuciem to powinniśmy je odwzajemnić. Podobało mi się również jak poszliśmy do Matki bożej Jasnogórskiej Częstochowskiej pożegnać się oraz podziękować za wszystko co mamy, przeprosić za nasze grzechy i napisać prośbę z nadzieją, że nas wysłucha.

Bardzo podobało mi się na tym wyjeździe, i mam nadzieję, że w następnym roku szkolnym też pojedziemy.”

Klaudia

 

„Dnia 24.09.2019 r. udaliśmy się do Częstochowy na spotkanie młodych. Bardzo spodobał mi się obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Ten obraz był tak piękny, że nie da się tych uczuć opisać, trzeba to przeżyć osobiście, ponieważ nie wszyscy mogą to zrozumieć. Fantastycznie również było to, że mieliśmy szanse obejść ołtarz na kolanach, że mogliśmy posłuchać Dominiki Chorosińskiej i jej męża Michała.

Spodobało mi się też, że była szansa napisania prośby lub podziękować Matce bożej i zapalić świeczkę w jakieś intencji. Jednym słowem było fantastycznie. Nie podobało mi się to, że nie było ks. Jakuba Bartczaka.”

Magda

 

Na spotkaniu młodych chrześcijan tematem przewodnim były emocje i wartość miłości.

Program prowadził ks. Wojciech, który zaprezentował młodym jak najjaśniej wizję prawdziwej i szczerej miłości – odróżnił uczucie od emocji i potrzeb. Wskazał na nasz dojrzewający wiek, w którym bardzo istotne jest mieć świadomość tego kim jesteśmy, czego wzajemnie od siebie oczekujemy i w jaki sposób czerpać szczęście z bycia razem.

Ks. Wojciech poruszył ważny temat dotyczący wykorzystywania się wzajemnego bądź zniewolenia przez partnera/partnerkę. Dzisiaj nie zauważamy tego, a nawet lekceważymy – miłość naciągamy i sprawiamy, że uczucie znika, a mu sami tkwimy w tym samym miejscu. Na forum zostało zaproszone państwo Dominika Chorosińska z mężem, którzy opowiedzieli własną historię i wspólne przeżycia o tym jak zbudowali rodzinę.

Kolejnym etapem wyjazdu do Częstochowy była msza Św. na Jasnej Górze i przejście na kolanach przed obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Osobiście wyjazd bardzo mi się podobał, Jasna góra jest miejscem tajemniczym i pełnym spokoju. Program ks. Wojciecha dał mi dużo do myślenia i myślę, że przy kolejnej okazji wyjazdu – podejdę do tego również bardzo pozytwnie.

Wiktoria