Lodowata Niedziela

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Lodowata Niedziela - 2020

2 lutego bawiliśmy się, morsowaliśmy i pomagaliśmy! Tej niedzieli byliśmy, razem z fundacją AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, zbieraliśmy pieniądze dla Janka. Janek to wspaniały chłopiec, który mieszka z nami w Piasecznie i potrzebuje naszej pomocy. Nasze Wolontariuszki kwestowały, gotowały i się dobrze bawiły.

Historia Janka to historia małego wojownika. Rodzice mówia: Janek, chłopiec, który zmienił nasz świat. Chłopiec, który każdego dnia pokazuje nam, że, to co wydaje się niemożliwe jest możliwe.

Chłopiec ma ARTROGRYPOZĘ (AMC). AMC zwana jest też wrodzoną sztywnością stawów, to schorzenie polegające na upośledzeniu mięśni kończyn i kręgosłupa lub mięśni części dystalnych (rąk i nóg). Układ nerwowy nie przewodzi impulsów do mięśni, w efekcie czego tworzą się przykurcze. U Janka AMC „dotknęła” kończyn górnych, ma na stałe przykurcze w łokciach, których nie prostuje, nie rusza nadgarstkami ani paluszkami.

Czego potrzebuje? Janek musi mieć specjalnie dedykowane jemu ortezy. Ortezy, które mają uchronić stawy przed nasileniem przykurczy oraz wymusić dalsze rozciąganie łokci. Wymaga też stałej rehabilitacji i konsultacji. Klinika, która prowadzi jego leczenie, znajduje się w Niemczech, dlatego liczy się każdy grosz!

{gallery}kronika/2020/02-02b{/gallery}