77 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie -  77 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim- 2020

W normalnych warunkach chodzilibyśmy po ulicach. Ale w tym roku edycja jest szczególna, bo i szczególne są okoliczności, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności.

Dlatego właśnie postanowiłyśmy w łączności z Muzeum Pollin i w geście pamięci o osobach biorących udział w tym bohaterskim zrywie, przeprowadzić taką „mini akcję żonkil” wśród osób mieszkających w naszym domu.

Przygotowałyśmy odpowiednie miejsce i własnoręcznie wykonałyśmy żonkile według szablonu udostępnionego na stronie internetowej muzeum. Podczas pracy dzieliłyśmy się również informacjami na temat powstania, co wzmocniło naszą intencję dzielenia się tym, co po ludzku jest dobre. Na koniec rozdałyśmy żonkile Siostrom i pracownikom naszego Ośrodka.

Wszystkie w tym geście miałyśmy poczucie, że trwa symbol łączności z ofiarami holocaustu, a kwiat pamięci można wyhodować również w zaciszu swojego domu🙂

Jak widać nie mogłyśmy spotkać się z mieszkańcami Warszawy, a jednak połączyła nas chrześcijańska solidarność tradycji i czynu🙂

{gallery}kronika/2020/04-19{/gallery}