Pokaż światu Maryję

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Pokaż światu Maryję - 2020

Pod koniec kwietnia bieżącego roku, tygodnik katolicki „Niedziela” zaprosił czytelników czasopisma do udziału w wyjątkowym konkursie ewangelizacyjnym pt. „Pokaż Światu Królową”. Ponieważ zachęcił nas tytuł akcji, całą grupą, która została na czas kwarantanny narodowej w ośrodku, dołączyłyśmy do tego konkursu.

Akcja konkursowa polegała na wystawieniu w oknie wizerunku Maryi. Dniem szczególnym pokazania światu Maryi miała być obchodzona 2 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wybrałyśmy zatem najładniejsze – naszym zdaniem – okno domu, ustawiłyśmy w nim naszą Matkę Bożą i zrobiłyśmy zdjęcie.

Oprócz zdjęcia, każdy uczestnik konkursu musiał w krótkim mailu (2-3 zdania) opisać: kim dla niego jest Matka Boża i co daje mu relacja z Nią. Także z komentarzem i zdjęciem wysłałyśmy wizerunek Matki Bożej w oknie.

Jakaż ogromna była nasza radość, kiedy dowiedziałyśmy się, że jesteśmy laureatkami konkursu🙂 Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że nasze domy naznaczone obecnością Matki Bożej mogą być umocnieniem dla tych, którzy w nasze okna będą spoglądać!

{gallery}kronika/2020/05-10{/gallery}