Tydzień Owocnej Integracji

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Tydzień Owocnej Integracji - 2020

Wrzesień jest miesiącem, który w naszym Ośrodku upływa na wzajemnym poznawaniu się i budowaniu relacji, jego głównym celem jest integracja dziewcząt i wdrożenie w życie społeczności naszego Ośrodka. Dlatego też od 21 do 27 września przeżywaliśmy Tydzień Owocnej Integracji. Każdy dzień minionego tygodnia był związany z rozwijaniem konkretnej postawy, która pomoże w tworzeniu dobrej atmosfery Ośrodka.

W poniedziałek przeżywaliśmy Dzień Życzliwości, który miał kształtować w nas postawę otwartości na każdego i wzajemny szacunek. W tym dniu podjęliśmy akcję Kosz życzliwości, częstując spotkanych pracowników Ośrodka i wychowanki dobrym słowem i słodkim upominkiem. Wtorek był Dniem Niespodzianek, w którym każda z grup wyjechała do Warszawy, gdzie czekały na nią małe i duże niespodzianki. Środa natomiast upłynęła pod znakiem wdzięczności, którą wyrażaliśmy sobie m.in. poprzez przypomnienie sobie znaczenia słowa dziękuję oraz przez przygotowanie podziękowań w grupach. Kolejny dzień, był dniem Dobrych Wiadomości, co dla większości związane było z radosną informacja o wyjeździe do domu na weekend  Piątek przebiegał pod hasłem „Święta Dobrego Smaku”. W tym dniu wszystkie grupy wzięły udział w własnoręcznym przygotowaniu kolacji i słodkiego poczęstunku. Sobota natomiast była Dniem Przyjaźni. W tym dniu, w celu lepszego poznania zostały zorganizowane zajęcia kulinarne, plastyczne i sportowe.

Podsumowaniem tego tygodnia było przygotowanie i rozdanie pamiątkowych kartek Wdzięczności Serca, na których wyraziliśmy swoją wdzięczność i życzliwość wobec Dyrekcji i pracowników naszego Ośrodka.

{gallery}kronika/2020/09-27{/gallery}