„Razem w kulturze”

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - „Razem w kulturze” - 2022

W dniu 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, Zespół Horyzont.Art wziął udział w projekcie zatytułowanym ,,Razem w kulturze’’. Historia naszego zespołu to także wspólne występy na jednej scenie z młodzieżą artystyczną z Ukrainy. Tragiczne wydarzenia w Ukrainie skłoniły nas do podjęcia rozmów jak ważny jest pokój na świecie. Czym jest udział w kulturze i jaka jest jego rola.

Obejrzeliśmy wspólne koncerty jakie odbyły sie zarówno w Piasecznie jak i w Wilanowie. Dziewczęta z zainteresowaniem oglądały narodowe stroje ukraińskie oraz materiały z moich zbiorów prywatnych podczas występów polskiej i ukraińskiej młodzieży. Był to wyjazd, podczas zorganizowanego przez nas czyli przez stronę polską, festiwalu ,,Kwiaty Podola’’. Dziewczęta zobaczyły ślady historii, ukraińskie miasta sprzed wojny a także występy młodzieży ukraińskiej w naszych narodowych kostiumach.

Pod koniec spotkania uczennice zapragnęły przekazać słowa wsparcia i życzenia z okazji Dnia Kobiet swoim rówieśniczkom z Ukrainy. Mając w pamięci młodzież artystyczną z Ukrainy których uczyłem, dołączam się do życzeń.

{mp4}2022-03-08{/mp4}

{gallery}kronika/2022/03-08b{/gallery}