Drużyna w górach

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie - Drużyna w górach - 2022

Dziewczęta z naszej ośrodkowej drużyny siatkówki wybrały się na czterodniowy wyjazd w Tatry. Nocleg miałyśmy u Sióstr Pasterzanek w Szaflarach, które nas cudownie przyjęły oraz ugościły, do tego stopnia, że czułyśmy się jak w domu.

Pierwszego dnia, w Boże Ciało, po uroczystej Mszy św i procesji w Sanktuarium na Krzeptówkach, spróbowaliśmy swoich sił, wdrapując się na szczyt Sarniej Skały. To było wyzwanie, ponieważ większość dziewcząt z drużyny była pierwszy raz w górach. Po długim wchodzeniu, udało się ujrzeć całe piękno tego miejsca, z samego szczytu góry mieliśmy piękny widok na Giewont.

Następnego dnia ruszyliśmy do celu, który był trochę mniej intensywny, mianowicie Dolina Lejowa oraz Dolina Kościeliska i według dziewcząt, było tam świetnie. Nie chciały robić przerw po drodze, bo ciągle chciały pędzić dalej. Po tym spacerze po Dolinach, udaliśmy się na Krupówki, aby kupić pamiątki dla najbliższych oraz wjechać na Gubałówkę. Następnie udałyśmy się do Szaflar i po zbiórce poszłyśmy spać.

Trzeciego dnia również wyruszyliśmy rano na nasze ostatnie spotkanie z Górami. Wdrapałyśmy się na wtedy na Przysłup Miętusi. Było ciężko, ponieważ byłyśmy już trochę zmęczone, ale dziewczyny były dzielne i dały sobie radę. U celu, były zmęczone ale i zadowolone, że im sie udało. Po powrocie z tej wyprawy zagraliśmy mecz na pochyłym boisku w Szaflarach u sióstr i było dużo zabawy.

Za to czwartego dnia, po pożegnaniu z siostrami w Szaflarach, udałyśmy się na Wawel. Po Mszy św zwiedzaliśmy Katedrę, Groby, nie ominęliśmy oczywiście Wieży i zdjęcia z Dzwonem Zygmunta.

Ogólnie rzecz biorąc wyjazd był bardzo udany. Dziewczęta były zadowolone, że miały okazje doświadczyć czegoś takiego i pozmagać się ze sobą.

Na sam koniec w imieniu wszystkich uczestniczek chciałybyśmy bardzo podziękować Paniom Dyrektor za możliwość takiego wyjazdu oraz nie zapominajmy o opiekunach: Pani Marto Błaszak oraz Panie Krzysztofie Woźniak dziękujemy za wspaniałą opiekę nad dziewczynami 🙂 Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Życzymy miłych wakacji 🙂

{gallery}kronika/2022/06-19{/gallery}