Dzień Imienin Siostry Dyrektor Cecylii Nowak

22 listopada zapanował szczególny, uroczysty nastrój. Obchodziliśmy tego dnia imieniny Siostry dyrektor Cecylii Nowak. Wszyscy zgromadziliśmy się w auli szkoły, gdzie uroczystą Msze Świętą w intencji Siostry Cecylii odprawił ks. Marcin Kamiński.

Aby uczcić ten dzień i uhonorować Siostrę dyrektor, nowy skład zespołu Horyzont.Art przygotował stosowny program artystyczny. 22 listopada w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej i sztuki. Postanowiliśmy przybliżyć postać świętej, poprzez realizację celowego scenariusza. Cieszy to, że dziewczęta zaangażowały się w pracę indywidualną, w duetach oraz wykazały się sumienną współpracą w całej grupie. Nasza uczennica Dominika pełniła rolę narratora. Subtelnie poprowadziła nas poprzez cały spektakl opowiadając historię Cecylii, wcielając się także w taneczno-aktorską rolę ,,Ojca Cecylii’’. Na wstępie przedstawiliśmy menueta w oryginale z czasów Ludwika XIV. Na naszą uwagę zasługują role i dwie prezentacje ,, Rozterki’’ oraz ,,Podszepty’’. Posłużyliśmy się tam techniką pantomimy, tańca teatralnego i tańca współczesnego. Wszystkiego dopełniła wzorowo wykonana akrobatyka taneczna. Opisując pracę i choreografię, należy wspomnieć o prezentacji walca wiedeńskiego oraz walca angielskiego w układzie scenicznym. Zostały przedstawione tam elementy tańca klasycznego co jest rzadkością. Natalia i Wiktoria dzielnie trenowały tą technikę w duetach , solo oraz z całym zespołem we wspólnej prezentacji.
Warto wspomnieć , że aby wyrównać możliwości nauki elementów w tak krótkim czasie, podczas pracy zostały wykorzystane zaawansowane techniki zapamiętywania. Nie zabrakło w spektaklu symbolicznych rekwizytów jak lampka oliwna, białe i czerwone róże oraz piękne kostiumy, które Siostra Dorota Kowalewska pomogła uczennicom zaaranżować do spektaklu.
To co na pewno zapamiętamy, to kultura i zaangażowanie dziewcząt podczas tworzenia projektu, historia św. Cecylii oraz atmosfera szczerości we wspólnej, przyjemnej ale ciężkiej pracy. Bardzo cenne było dla nas spotkanie z siostrą dyr. Cecylią Nowak oraz Siostrą Beatą Dominik, podczas którego zostały omówione ważne kwestie twórcze. Dziękujemy za docenienie wkładu pracy dziewcząt. Cieszymy się że mieliśmy możliwość uhonorowania siostry Cecylii . Składamy Siostrze życzenia Wszystkiego Najlepszego.