ASTERIADA 2024 – OD ELIMINACJI DO FINAŁU

Nasz Zespół Wokalny Brave Hearts i Sandra S., Marta M. wzięły udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki w ramach Festiwalu ASTERIADA. Czym jest Asteriada?  Tegoroczny XXII Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA to jedno z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Festiwal pracował na swoją rozpoznawalność 20 lat. Od samego początku jego ideę wspierają uznani wykładowcy uczelni artystycznych, artyści scen polskich oraz wykwalifikowani specjaliści, którzy dzielą się z uczestnikami swoimi uwagami, konstruktywnie wpływają na rozwój ich warsztatu artystycznego.

Dziewczęta już w lutym zmierzyły się z pierwszym etapem kwalifikacji w Artystycznym Domu Animacji – filii Domu Kultury „Włochy”. Dla dziewcząt było to nie lada wyzwanie: Sandra i Marta zaprezentowały się w duecie z piosenką „Dziś późno pójdę spać”, Marta miała też występ solowy i zaśpiewała „Co się śni niewidomym”. Sandra odważyła się zaprezentować utwór swojego własnego autorstwa, do którego podkład stworzyła p. Ola (zajęcia wokalne). A reprezentacja naszego Zespołu Wokalnego przystąpiła do eliminacji z piosenką „Chcę widzieć Cię”. Każda z uczestniczek zaprezentowała się bardzo dobrze, otrzymała dobre komentarze od wymagającego jury i dzięki temu wszystkie przeszły do II etapu.

I na tym etapie zaprezentowały wybrane wcześniej utwory. Konkurencja w konkursie była bardzo duża – zgłoszono 198 prezentacji.

Ku wielkiej radości nas wszystkich Jury po II etapie eliminacji przyznało III miejsce dla Zespołu Wokalnego Brave Hearts oraz wyróżnienie dla występu solowego Sandry S. BRAAAAAWO DZIEWCZYNY!!!!

Wręczenie statuetki i pamiątkowego dyplomu odbyło się na Gali Finałowej FESTIWALU, która był niesamowitym wydarzeniem. Godzinny występ wybranych finalistów to wejście w inny wymiar 🙂

 Także p. Marta, opiekun artystyczny dziewcząt otrzymała dyplom i podziękowanie od organizatorów Festiwalu. My też z serca dziękujemy 🙂 Gdyby nie Pani cierpliwość, wytrwałość i dobre wzmacniające słowa – nie wiemy, czy doszłybyśmy tak daleko.

Podejmując przygotowania do udziału w ASTERIADZIE każda z dziewcząt chciała pokazać swój talent i artystyczny potencjał. Przyznana nagroda jest dla nas zwieńczeniem kilkumiesięcznego trudu i ciekawych, często radosnych prób. To był bardzo dobry czas – dziękujemy też p. Dyrektor Beacie za wsparcie i możliwość udziału w tym FESTIWALU.

Już dziś myślimy o kolejnym roku, by podjąć nowe wyzwanie artystyczne 🙂

ZESPÓŁ WOKALNY BRAVE HEARTS

ASTERIADA 2024 - OD ELIMINACJI DO FINAŁU