W drodze na Jasną Górę – klasa 2g

18 kwietnia w czwartek Uczennice  klasy 2g  udały się do Częstochowy na Jasną Górę, aby Matce Bożej zawierzyć egzamin zawodowy i dalsze swoje życie.

Była to prawdziwa pielgrzymka – wymagała od nas trudu i to było piękne. Wstałyśmy bardzo wcześnie około 3 nad ranem, aby dojechać na Dworzec Centralny w Warszawie, a z stamtąd pociągiem IC do Częstochowy. Przeszłyśmy Aleją Najświętszej Maryi Panny do ołtarza na błoniach Jasnej Góry, a następnie poszłyśmy powitać Matkę Bożą w Kaplicy Cudownego Obrazu. Tam też złożyłyśmy swoje prośby.

Po śniadaniu w domu naszych Sióstr poszłyśmy do kaplicy sakramentu pokuty, aby się wyspowiadać. O 11. 00 uczestniczyłyśmy w Eucharystii i w zasłonięciu Cudownego Obrazu Matki Bożej z uroczystymi, królewskimi fanfarami

Zwiedziłyśmy Bazylikę Jasnogórską, Muzeum 600 – lecia. Na Wałach odprawiłyśmy Drogę Krzyżową – miałyśmy to doświadczenie, że droga krzyżowa to jest droga, a nie wygodne siedzenie.

Wspaniały obiad domowy zjadłyśmy w niecodziennej jadłodajni.

Był też czas na zakupienie pamiątek – pomyślałyśmy nie tylko o sobie, ale i o naszych bliskich. W pięknej Zakrystii jasnogórskiej Ojciec Paulin poświecił nasze pamiątki.

Po południu poszłyśmy do Doliny Miłosierdzia na Koronkę, która była bardzo uroczysta. Jedną tajemnicę poprowadziła nasza koleżanka Julia.

Po Koronce poszłyśmy do pobliskiego Parku Lisiniec. Było tam bardzo wiosennie o czym opowiadają nasze fotki.

Po podwieczorku u naszych Sióstr poszłyśmy na Jasną Górę, aby w krótkiej modlitwie podziękować Maryi za Jej prowadzenie, a następnie spacerem udałyśmy się na Dworzec PKP. Po drodze w Mac Donaldzie zjadłyśmy lody lub, co kto chciał i pogawędziłyśmy  i w naszej klasowej wspólnocie.

O godzinie 20.05 pociągiem IC wyruszyłyśmy do Warszawy. Około północy byłyśmy w Ośrodku – pełne wrażeń, że aż trudno było zasnąć

Nasze pielgrzymkowe radości opowiadają zdjęcia😊