
O optyce na różne sposoby!
19 listopada udałyśmy się na wydział fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, aby wziąć udział w wykładzie pt. „O optyce na różne sposoby”.
Wykład zgromadził wielu fanów fizyki, w tym również uczennice z naszej szkoły. Zachwyciły nas doświadczenia pokazujące naturę światła, jak działa laser oraz jak światło rozszczepić. Poznałyśmy odpowiedzi na pytania: Dlaczego niebo jest niebieskie, a zachodzące słońce- czerwone. (D.K.)









