
– Skolimowskie Betlejem –
11 stycznia 2026r. (niedziela) grupa naszych wychowanek pod opieką p. Marty, p. Moniki K. i p. Moniki P. uczestniczyła już po raz drugi w Skolimowskim Betlejem, czyli rodzinnym kolędowaniu. Dziewczęta pod czujnym okiem p. Marty śpiewały kolędy tradycyjne i te bardziej nowoczesne, angażując do wspólnego śpiewu wszystkich zebranych w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. W tegorocznym kolędowaniu udział wzięła Monika L., absolwentka naszej szkoły, która swoim pięknym głosem poruszyła nasze serca.
Podczas naszego spotkania przy Żłóbku zastanawialiśmy się co narodzenie Boga zmieniło w naszym życiu…Czy jesteśmy bardziej łagodni? Czy kochamy bardziej? Czy mamy w sobie więcej pokoju? Miłości?
Boże Narodzenie nie skończyło się, dziś – dziś znów każdy z nas może dać Bogu miejsce by się narodził… By żył. Gdy ucichł już gwar wigilijny, gdy prezenty już odpakowane i czas przyspieszył i sprawy trudne wcale nie odeszły, a relacje i więzi nadal zaplątane. Możemy dziś wyszeptać do Bożej Dzieciny: Jezu chcę i pragnę byś w moim życiu znalazł swoje Betlejem. Chce Cię przytulić jak Maryja do serca. Chcę ochronić jak św. Józef. Chcę cię ogrzać jak osioł i wół. Chce Cię otulić jak pachnące siano, chcę oddać ci pokłon jak pasterze. Chcę cię uwielbiać jak niezliczone chóry aniołów.
Na koniec wspólnego kolędowania w kościele dziewczyny rozdały zgromadzonym obrazki ze świętym Patronem. A całe spotkanie zakończyło się gorącą herbatą i słodkim poczęstunek w Domu Parafialnym. (M. K.)
















